logo
logo
logo
logo
Serwery Dell

Serwery Dell – rodzaje obudowy
Opublikowano: 17 marca 2023

Firma Dell to obecnie jeden z wiodących producentów komputerów i innych urządzeń komputerowych na świecie. W swojej bogatej ofercie przedsiębiorstwo posiada przede wszystkim serwery komputerowe, z których korzystają największe i najważniejsze instytucje na świecie. Jakie są więc rodzaje serwerów? Do jakich celów są one przeznaczone?

Serwery w obudowie typu Tower

Serwery marki Dell to wysokiej jakości urządzenia, dlatego są wybierane przez największe światowe przedsiębiorstwa i instytucje. W bogatej ofercie producenta znalazły się serwery w różnych obudowach o zróżnicowanym przeznaczeniu. Jednym z najczęściej stosowanych modeli jest serwer Tower, idealny dla małych i średnich przedsiębiorstw, dla których najważniejszą kwestią jest możliwość rozwoju. Tego typu serwery posiadają bowiem konstrukcję, która pozwala na rozbudowanie szafy serwerowej i tym samym uzyskanie większej przestrzeni do działania. Serwer Dell typu Tower dostępny jest w klasie podstawowej i zaawansowanej, a każdy z nich jest bezpieczny i łatwy w obsłudze. Taka charakterystyka serwerów sprawia, że znajdują one szerokie zastosowanie w wielu branżach. Serwery Tower doskonale sprawdzają się więc w obsłudze plików, wydruków, punktów sprzedaży oraz do przetwarzania różnego rodzaju danych. Dodatkową zaletą tego typu urządzeń jest cicha praca i kompaktowy rozmiar, co sprawia, że serwer nie potrzebuje wiele miejsca do tego, by działać sprawnie i efektywnie.

Serwery dla wymagających – serwery Dell typu Rack

Wybór modelu serwera uzależniony jest od potrzeb danego przedsiębiorstwa oraz jego wielkości. Mimo tego, że serwery Tower można rozbudować o kolejne sztuki, ich wydajność w przypadku największych światowych firm może być niewystarczająca. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą więc serwery Rack dostępne w wersji z dwoma lub czterema wspornikami, co umożliwia ogromną oszczędność miejsca. Tego typu serwery są uznawane za najbardziej wydajne modele dostępne na rynku. Dodatkowo, są one na tyle uniwersalne, że mogą być stosowane zarówno w małych, jak i ogromnych przedsiębiorstwach i w wielu różnych branżach. Szczelna konstrukcja serwerów Rack pozwala na ich swobodne umiejscowienie w siedzibie firmy w szafie na podłodze lub nawet powieszenie ich na ścianie. Serwer Dell typu Rack zapewnia też dużą elastyczność pracy oraz szeroki wybór opcji dotyczących zajmowanego miejsca, zasilania i chłodzenia. Do serwera można dołączyć również zewnętrzny dysk SCSI/SAS/SATA w celu zbudowania większej pamięci masowej.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Nowoczesne technologie

Jak możemy wykorzystać technologie, aby uspra...

Dobra obsługa klienta często jest kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa,...
linia technologiczna Valmont

Pierwsza na świecie w pełni zautomatyzowana l...

W Polsce powstała pierwsza na świecie zautomatyzowana linia technologi...
laserowe cięcie blach

Kiedy się opłaca laserowe cięcie blach?...

Laserowe cięcie blach jest znakomitą technologią ze względu na precyzj...
Cyfrowy detoks

Cyfrowy detoks – jak ograniczyć wirtual...

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez...