• Menu

  Różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą

  Wybierając środki do utrzymania czystości na otaczającej nas przestrzeni, kierujemy się różnymi czynnikami. Mogą się one od siebie różnić nie tylko składem, ale również zastosowaniem i przeznaczeniem. Chemia gospodarcza bardzo różni się od chemii profesjonalnej i jest używana w innych sytuacjach. Przeczytajcie więcej na ten temat.

  chemia gospodarcza

  Chemia gospodarcza

  Są to różnego rodzaju środki oraz detergenty, których używamy do codziennego sprzątania mieszkania czy domu. Pomagają w usunięciu brudu, kamienia, rdzy, zacieków i innych zanieczyszczeń. Są to ogólnodostępne produkty, które można kupić w niemal każdym sklepie osiedlowym, a ich wybór jest bardzo duży. Ich skład zazwyczaj jest bardzo podobny, a działanie skuteczne, lecz delikatne.

  Chemia profesjonalna

  W przeciwieństwie do opisywanej wcześniej chemii gospodarczej są to środki, które sprawdzają się do czyszczenia oraz dezynfekcji bardzo dużych powierzchni, użytkowanych przez setki osób, takich jak centra handlowe, hotele, restauracje czy szpitale. Stopień zabrudzeń takich miejsc jest znacznie większy niż w naszych domach, a utrzymanie w nich idealnej czystości jest bardzo ważne. Z tego względu nie możemy liczyć na to, że popularne środki gospodarcze poradzą sobie z tym zadaniem. Na szczęście branża profesjonalnej chemii sprzątającej jest bardzo rozbudowana i można znaleźć wiele produktów o silnym i szybkim działaniu. Jednym z firm produkującą tego typu preparaty jest GRUPA INCO S.A..

  Do najważniejszych różnić pomiędzy chemią gospodarczą a profesjonalną należą:

  • Występująca substancja czynna;
  • Jej stężenie;
  • Specjalizacja produktów – do trudnych zabrudzeń, rdzy, smarów itp.
  • Szybsze działanie i skuteczne czyszczenie wszelkich powierzchni;
  • Oraz dodatkowe właściwości środków sprzątających, takie jak nabłyszczanie, ochrona przed korozją itp.

  Zobacz: Producent środków czystości  – GRUPA INCO S.A.

  Na co należy zwrócić uwagę?

  Wybierając chemię profesjonalną, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Oprócz jej skuteczności i szybkości działania ważne jest również bezpieczeństwo dla otoczenia. Wszystkie środki stosowane tam, gdzie przebywają ludzie, powinny być przebadane, posiadać wszystkie niezbędne atesty, być nieszkodliwe dla środowiska i biodegradowalne. GRUPA INCO S.A. posiada wszystkie certyfikaty potwierdzające zrównoważoną, ekologiczną produkcję. Firma przywiązuje dużą wagę do ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa, przy jednoczesnej dbałości o jak najskuteczniejsze działanie. To idealne rozwiązanie dla profesjonalnych firm sprzątających, dbających o czystość dużych powierzchni.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane