• Menu

  Rolety dzień noc – 3 najpopularniejsze błędy montażowe

  Rolety dzień noc cieszą się coraz większą popularnością, zarówno ze względu na atrakcyjny wygląd, jak i praktyczną regulację dopływu światła, dzięki mechanizmowi nakładania na siebie pasów tkaniny. Montaż każdej rolety wiąże się koniecznością zapoznania się ze szczegółową instrukcją i wersja dzień noc nie będzie wyjątkiem. Sprawdź, jakie są najczęstsze problemy przy mocowaniu rolety.

  Rolety dzień noc

  Błędy montażowe – czy mają duże znaczenie?

  Rolety dzień noc można zamontować zarówno do ram okiennych, jak i bezpośrednio do ściany lub sufitu. Rolety ścienne sprawdzą się w sytuacji, gdy nie ma możliwości montażu na oknie ze względu na jego nietypowe wymiary lub budowę.

  Niezależnie od metody, którą wybierzemy – najlepiej w porozumieniu z doradcą ze sklepu sprzedającego rolety – powinniśmy trzymać się instrukcji montażu! Jest to podstawowe zalecenie dla wszystkich monterów, a niestety wielokrotnie zdarza się, że próbują oni działać na podstawie wcześniejszych doświadczeń, bez uwzględnienia specyfiki danej rolety. Nie warto ryzykować zniszczeniem rolety bądź nieestetycznymi dziurami wywierconymi w nieprawidłowych miejscach.

  Błąd nr 1: Niedokładne wymierzenie ramy okna

  Problemy mogą zacząć się już na etapie przeprowadzania pomiarów. Aby roleta była dostosowana idealnie do naszego okna, konieczna jest duża precyzja przy mierzeniu. W przypadku montażu rolety ściennej dzień noc należy dokładnie sprawdzić wysokość i szerokość wnęki okiennej, a następnie dodać do wysokości minimum 7 cm, a do szerokości od 4 do 30 cm.

  Jeśli chcemy zamontować rolety okienne dzień noc, musimy sprawdzić wysokość skrzydła okna, a także szerokość szyby okiennej. Do ostatniej wartości dodajemy ok. 3 do 6 cm – roleta musi być trochę szersza od szyby, lecz nie powinna zasłaniać klamki. Zamawiamy roletę o wysokości 140 lub 215 cm (w przypadku krótszego okna po prostu nie będziemy rozwijać rolety do końca).

  Błąd nr 2: Niesprawdzenie kompletności zestawu

  Oczywiste czynności czasem umykają nam w ferworze działania. Przed przystąpieniem do montażu trzeba przeanalizować, czy wszystkie elementy, które zakupiliśmy, zgadzają się wyglądem i liczbą z informacją w instrukcji. Pod żadnym pozorem nie próbujmy zastąpić brakującej części elementem z innego zestawu. W sytuacji, gdy czegoś nie ma, zwróćmy się do producenta bądź sprzedawcy, a problem z pewnością zostanie rozwiązany.

  Błąd nr 3: Pozostawienie luźnego łańcuszka rolety

  Ten błąd może kosztować zdrowie, a nawet życie małego dziecka. Jeżeli jesteś rodzicem ruchliwego dwulatka bądź ciekawskiego przedszkolaka, zadbaj o to, aby mechanizm rolety był maksymalnie bezpieczny. Wybierz rolety producenta, który do każdego zestawu dołącza system napinania eliminujący ryzyko zapętlenia się łańcuszka oraz nie zapomnij takiego napinacza łańcuszka zamontować.

  Materiał przygotowany przy współpracy z  KNALL – Sklep z akcesoriami okiennymi 

  Jedna odpowiedź do “Rolety dzień noc – 3 najpopularniejsze błędy montażowe”

  1. Marcela W. pisze:

   gdzie można kupić taki łańcuszek z plastiku?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane