• Menu

  Koniec z redukowaniem punktów na szybkim szkoleniu

  redukowanie punktów karnychOd 4 czerwca wchodzą w życie nowe przepisy, o których koniecznie muszą wiedzieć kierowcy mający tendencje do łamania prawa. Koniec z redukowaniem punktów na szybkim szkoleniu. Teraz naprawdę trzeba będzie się postarać i dużo więcej zapłacić.

  Redukowanie punktów karnych

  Dzisiaj sprawa jest prosta. Kierowca dostaje punkty karne, idzie na kilkugodzinne szkolenie i raz na pół roku może zredukować ich liczbę. Jedno szkolenie, to 6 punktów mniej. Oczywiście szkolenie jest płatne, kosztuje od 300 do 500 zł, w zależności od miasta. Policja może zabrać prawo jazdy, jeśli kierowca przekroczy 24 punkty, a w przypadku osób, które uzyskały uprawnienia do kierowania pojazdem w ciągu ostatniego roku dopuszczalny limit punktów karnych, wynosi 20. Jeśli kierowca chce odzyskać dokument musi ponownie zdać egzamin teoretyczny i praktyczny oraz przejść badanie psychologiczne.

  Rewolucja się zbliża

  Obecnie kursy redukujące punkty nie są obowiązkowe. Od czerwca, jeśli kierowca uzbiera 24 punkty karne będzie miał miesiąc na udział w takim kursie, jeśli go nie ukończy, starosta wyda decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Kurs będzie trwał cztery dni, jego koszt ma się wahać w granicach 500 zł, plus 200 zł za badanie psychologiczne. Kierowca będzie musiał mieć się na baczności przez kolejne pięć lat, a nie jak teraz przez rok, kiedy to zeruje się jego konto.

  Po wprowadzeniu zmian, jednorazowo, policjant może ukarać kierowcę 10 punktami karnymi!

  Nowości czekają także na młodych kierowców, którzy niedawno zdobyli prawo jazdy. Przez pierwszych osiem miesięcy będą musieli jeździć z zielonym listkiem na szybie. W tym czasie odbędą także dwa dodatkowe kursy doszkalające. Jeśli popełnią jakieś wykroczenia we wspomnianych ośmiu miesiącach, będą kierowani na kurs reedukacyjnych. Dotyczyć ich będą także ograniczenia prędkości: 50 km/h w terenie zabudowanym, 80 poza nim i maksymalnie 100 na autostradzie.

  Od czasu zdobycia prawa jazdy, kierowca przez osiem miesięcy nie może podejmować pracy zarobkowej, związanej z kierowaniem pojazdem.

  Średnio koszty uzyskania prawa jazdy, wzrosną w czerwcu o około 300 zł.  

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane