• Menu

  Recykling baterii litowo-jonowych – odzyskiwanie materiałów w trosce o środowisko.

  Czy duże przedsiębiorstwa, światowi giganci produkujący maszyny i urządzenia na szeroką skalę również mogą przyczynić się do lepszego stanu środowiska? To właśnie znane i duże firmy powinny stawać się przykładem dla całej gospodarki wskazując kierunek, który w celu ochrony natury powinni obrać wszyscy inni. Battery Energy Back to firma, która zajmuje się odzyskiwaniem energii z baterii litowo-jonowych. Zgłaszając się do firmy, poszczególne przedsiębiorstwa mogą nie tylko pozbyć się zalegających akumulatorów, ale przede wszystkim mogą wpłynąć na zatrzymanie zmian środowiskowych wynikających z ich utylizacji.

  recykling baterii

  Dalsze życie baterii litowo-jonowych

  Życie baterii wcale nie musi kończyć się w momencie, w którym ich eksploatacja w samochodach elektrycznych dobiega końca. Bateria litowo-jonowo to obecnie jedne z bardziej popularnych magazynów energii wykorzystywanych na szeroką skalę właśnie w pojazdach elektrycznych czy smartfonach. Nośniki te tworzone są z surowców, takich jak nikiel, mangan, czy kobalt – ich pozyskiwanie to proces stosunkowo drogi i wymagający ze względu na naruszanie struktury naturalnego środowiska. Z tego względu, takie przedsiębiorstwa, jak Battery Energy Back musiały wyjść z inicjatywą oraz pomysłem recyklingu dla tych źródeł energii.

  Rosnące zapotrzebowanie na akumulatory litowo-jonowe

  Wysokiej jakości ogniwa li-ion są wydajne, a zapotrzebowanie na ten produkt znacznie wzrosło w ostatnich latach. Samochody elektryczne i hybrydowe, smartfony korzystają z energii pozyskiwanej z tych akumulatorów. Dlaczego? Z czego wynika ich fenomen? To produkty, które optymalnie wykorzystują energię, są wydajne, pojemne i mają niską wagę. Proces ładowania jest szybki, co niezwykle przydatne zarówno w przypadku pojazdów, jak i telefonów komórkowych. Mimo niewielkiego rozmiaru bateria nie rozładuje się zbyt szybko, odpowiednio eksploatowana posłuży na długie lata.

  Profity wynikające z procesów odzyskiwania energii

  Ponowne pozyskiwanie energii to proces wpływający na zachowanie środowiska naturalnego i utrzymanie jego swoistych procesów. To jednak nie jedyny plus wynikający z wykorzystania zużytych produktów. Odzyskiwanie energii z baterii litowo-jonowych zwiększa efektywność energetyczną firm, a tym samym ogranicza koszty konieczne do opłacenia innych źródeł energii. Poza tym, takie przedsiębiorstwo zyskuje miano firmy społecznie odpowiedzialnej, co buduje pozytywny wizerunek zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Społeczna odpowiedzialność pozwala na pozyskiwanie nowych odbiorców oraz partnerów biznesowych. Technologia wykorzystywana przez Battery Energy Back pozwala na testy baterii bez odpadu cieplnego co dodatkowo zapobiega powstawaniu nadmiernego śladu węglowego – to krok wprzód pozwalający zarówno na zrównoważony rozwój, jak i optymalne działanie w zakresie produkcji przemysłowej. Jeśli Twoje przedsiębiorstwa dba o zachowanie naturalnej równowagi, skorzystaj z usług Battery Energy Back i zrób krok ku lepszej przyszłości.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane