• Menu

  Ranking najlepszych diet

  W ramach nowych postanowień walczymy z nadmiarem dodatkowych kilogramów. Czasem rezygnujemy z jedzenia konkretnego produktu, a czasem wybieramy skomponowaną wcześniej dietę, uwzględniając najlepszy i najgorszy sposób na schudnięcie. Jak co roku publikujemy obszerny ranking diet. Diety są oceniane według ściśle określonych kryteriów, przez specjalistów związanych z dietetyką. Popularne staja się diety gdzie główny aspekt opiera się na zdrowiu.

  ranking diet

  Jak powstaje ranking diet?

  Wszystkie poniżej przedstawione diety zostały poddane ocenie ekspertów w zakresie otyłości, a także chorób serca, cukrzycy i psychologii. Wśród czynników, które były przez nich badane wymieniono m.in. zawartość odżywczą, bezpieczeństwo, skuteczność, wpływ na cukrzycę i choroby układu krążenia oraz poziom trudności. Wyróżniamy kilka kryteriów.

  • Czy dieta jest łatwa w stosowaniu?
  • Czy dieta zapewnia efekt długoterminowy?
  • Czy dieta zapewnia efekt krótkoterminowy?
  • Czy jadłospisy są pełnowartościowe?
  • Czy ten sposób żywienia jest bezpieczny?
  • Czy dieta przyczynia się do zmniejszenia ryzyka rozwoju cukrzycy?
  • Czy dieta przyczynia się do zmniejszenia rozwoju ryzyka chorób serca?

  Dieta śródziemnomorska

  Odnośnie diet jak i suplementów diety przyśpieszających spalanie tłuszczu znajdziesz na medicot.

  To sposób żywienia, a nie konkretna dieta, który bazuje na warzywach, owocach, oliwie z oliwek, rybach, owocach morza, nasionach i orzechach. Taka dieta zapewnia utrzymanie prawidłowej masy ciała, ale jednocześnie zapobiega rozwojowi chorób cywilizacyjnych. Świetnie spisuje się razem z suplementacją a zwłaszcza z BurnActive , który zawiera wszystkie zalecane składniki przy skutecznym odchudzaniu. Nadwaga i otyłość są problemami, z którymi nie tak łatwo wygrać. Potrzeba wiele pracy i dyscypliny żywieniowej, aby osiągnąć wyznaczone cele.

  Burn Active pomaga odchudzającym się w przyspieszeniu metabolizmu tłuszczów. Powoduje bardzo szybkie pożądane efekty w spalaniu tkanki tłuszczowej. Formuła Burn Active została stworzona dla osób, które próbowały niejednokrotnie tradycyjnych sposobów na odchudzanie.

  Dzięki BurnActive apetyt diametralnie spada co przekłada się na efekt w odchudzaniu. Burn Active w znacznym stopniu poprawia wchłanianie składników odżywczych, co z pewnością w dużej mierze przyspiesza metabolizm. To doskonały produkt zawierający kompleks wszystkich potrzebnych składników. Eksperci wskazują, że dieta śródziemnomorska sprawdza się zarówno jako dieta odchudzająca, jak i po prostu zdrowy sposób żywienia. Nadaje się także jako menu osób zmagających się z cukrzycą i chorobami serca.

  Dieta DASH

  Świetna dla osób z wysokim ciśnieniem. Ze względu na niską zawartość sodu sprawdzi się też jako metoda odchudzania dla pozostałych osób. Dieta Dash to oczywiście wiele warzyw i owoców, które są znane z tego, że dobrze wpływają na cholesterol i zawierają mało soli, czyli m.in. awokado, banany, pomidory, ziemniaki, maliny, śliwki i bakłażany.

  Dieta wolumetryczna

  Dieta wolumeryczna, nazywana także dietą objętościową. Polega na jedzeniu produktów, które zawierają w sobie dużo wody. Przyrządzamy 5-6 posiłków dziennie, lecz nie najadamy się do pełna. Dzięki temu możemy zjeść więcej żywności, która jest niskokaloryczna, ale nie będziemy głodni. Schudniemy i nie odczujemy, że jesteśmy na restrykcyjnej diecie.

  Dieta ketogeniczna

  Dieta ketogeniczna opiera się na zmniejszeniu ilości węglowodanów, przy jednoczesnym zwiększeniu ilości tłuszczów w codziennej diecie. W początkowym etapie jej stosowania mogą pojawić się nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak: zmęczenie, ospałość, zaparcia. W codziennym jadłospisie tej diety dominują tłuste rodzaje mięs, ryby, masło, nabiał oraz tłuszcze roślinne, np. oliwa z oliwek. Dieta ketogeniczna stosowana jest w celach odchudzających i leczniczych, m.in. przy padaczce lekoopornej. Powinna być stosowana pod nadzorem lekarza.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane