logo
logo
logo
logo

PsiBufet i Butternut Box otwierają fabrykę w Zabrzu: Inwestycja, która zmienia zasady gry
Opublikowano: 22 maja 2024

PsiBufet, polska marka specjalizująca się w produkcji świeżej, indywidualnie dopasowanej karmy dla psów, oraz brytyjska firma Butternut Box, lider rynku świeżej karmy dla psów w Europie, ogłosiły budowę nowej fabryki w Zabrzu. Ta nowoczesna inwestycja o powierzchni najmu 40 tys. mkw., zlokalizowana w CTPark Zabrze, stworzy setki miejsc pracy i zapewni zdrową karmę psom w całej kontynentalnej Europie.

Dlaczego Polska?

Polska, a szczególnie region Górnego Śląska, stała się kluczowym wyborem dla tej inwestycji. David Nolan, założyciel i CEO Butternut Box, podkreśla: „Polska jest dla nas kluczowym rynkiem i cieszę się, że staje się regionalnym hubem dla działalności Butternut Box. Produkcja w Zabrzu pozwoli nam jeszcze szybciej dostarczać świeżą karmę do setek tysięcy psów z Niemiec, a także innych krajów kontynentalnej Europy.”

Wszechstronne korzyści dla regionu

Nowa fabryka nie tylko wspiera rozwój lokalnej gospodarki, lecz także przyczynia się do wzrostu zatrudnienia. Obiekt, który powstanie w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, będzie jednym z największych zakładów produkcyjnych karmy dla zwierząt w Europie. Piotr Wawrysiuk, założyciel PsiBufet, dodaje: „To duży rynek pracy, pełen wysoko wykwalifikowanych pracowników, z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Sam CTPark Zabrze znajduje się w bliskiej odległości skrzyżowania autostrad A1 i A4, pozwalając na szybką dostawę posiłków do psów z całej Polski, Niemiec oraz innych krajów Europy.”

Strategiczne położenie i wsparcie lokalne

Decyzja o lokalizacji fabryki w Zabrzu była wynikiem dogłębnych analiz. Kluczowe czynniki to dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej, rozwinięta infrastruktura oraz możliwość otrzymania wsparcia publicznego. Jak tłumaczy Łukasz Tomczyk, Business Developer w CTP Polska: „Możliwość przebudowy budynku ZAB3 w Zabrzu celem odwzorowania specjalistycznego standardu fabryki w Doncaster, traktujemy jako uznanie dla naszej wiedzy eksperckiej i doświadczenia w realizacji skomplikowanych procesów produkcyjnych w całej Europie.”

Wsparcie i współpraca

CTPark Zabrze, będący częścią portfolio największego w Europie dewelopera nieruchomości przemysłowych i logistycznych notowanego na giełdzie – CTP, zapewni odpowiednie warunki do produkcji i przechowywania karmy dla zwierząt. Bogi Gabrovic, Director of Client Relations & Corporate Affairs w CTP Polska, wyjaśnia: „Stąd decyzja o rozwoju portfolio parków biznesowych między innymi w województwie śląskim, w pobliżu rynku niemieckiego. Dotychczas w ramach CTPark Zabrze wybudowaliśmy prawie 67 tys. mkw.”

Podsumowanie

Ta inwestycja to krok milowy dla PsiBufet i Butternut Box, która ma przyniesść korzyści zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla psów w całej Europie. Dzięki nowej fabryce w Zabrzu firmy będą mogły szybko i efektywnie dostarczać swoje produkty na wszystkie rynki kontynentalnej Europy, jednocześnie wspierając lokalną gospodarkę i tworząc setki nowych miejsc pracy. Pierwsze dostawy z nowej fabryki planowane są na połowę 2025 roku.

źródło: Linkleaders

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Sławek Muturi

Bogactwo można stracić, wolność finansowa jes...

O przewadze biznesowej wynajmu mieszkań nad lokalami komer...
Pozyskanie kapitału do startupu

Pozyskanie kapitału do startupu. Jak się przy...

Pozyskanie kapitału to proces, do którego należy się dobrze przygotowa...
przetargi syndyków

Bezpieczne zakupy na przetargach syndyków – k...

W świecie przetargów syndyków kryją się nie tylko niezwykłe ok...