• Menu

  Przygotowujemy taras przed sezonem letnim.

  Zbliżająca się wiosna, to najlepsza pora, by zacząć przygotowywać się do sezonu grillowania i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

  Każdy, kto ma ogród oraz własny taras z utęsknieniem wyczekuje cieplejszych dni, by zasiąść z poranną kawą przed domem, ciesząc się pięknym widokiem, obserwując bawiące się dzieci, czy przyjmując gości. Aby jednak cieszyć oko i móc się relaksować, należy odpowiednio przygotować sobie otoczenie, zadbać o ogród i przygotować taras. O czym należy w tym okresie pamiętać, co sprawdzić, wymienić i odnowić po zimie?

  Sprawdź stan desek w drewnianym tarasie

  Zacznij od dokładnego umycia, oczyszczenia desek. Po ich wyschnięciu sprawdź, czy nie powstały w nich żadne ubytki, a ewentualne zaszpachluj. Potem przeprowadź kontrolę stabilności, jeśli znajdziesz obluzowane deski, dokręć łączniki oraz wkręty. W zależności od stanu powierzchni desek, może się okazać koniecznym ich szlifowanie. Na koniec zabezpiecz je nową warstwą oleju.

  Odśwież meble ogrodowe

  Przejrzyj stół, krzesła, fotele, siedziska, upewnij się, czy są w dobrym stanie, czy w ciągu zimy nie pordzewiały, nie przetarły się. Wyczyść je dokładnie i wykonaj ewentualne prace naprawcze. Wyrzuć to, co nie nadaje się już do użytku, nie zostawiaj z nadzieją, że kiedyś może się przyda, szczególnie jeśli nie jest już bezpieczne. Pamiętaj, że drewniane meble z łatwością nadają się do odświeżenia. Wystarczy je polakierować lub wcześniej pokryć farbą, by mogły służyć jeszcze przez kolejny sezon.

  Zadbaj o zadaszenie

  Jeśli posiadasz trwałe zadaszenie swojego tarasu, przyjrzyj mu się z bliska. Upewnij się, że ulewne deszcze i grube warstwy śniegu nie osłabiły go. Jeżeli natomiast masz markizy, rozwiń je i sprawdź dokładnie w jakim są stanie. Pamiętaj o tym, że markiza to nie tylko praktyczna ochrona przed słońcem, ale również ozdoba Twojego tarasu. Powinna więc dobrze się prezentować. Wysuwana markiza jest świetną alternatywą stałego daszku. Można ją otwierać kiedy zajdzie potrzeba, kiedy natomiast masz ochotę posiedzieć pod gołym niebem, nacieszyć się słońcem, czy poopalać, chowasz ją do kasety.
  Ciekawym rozwiązaniem dodatkowym zaś do stałego zadaszenia jest markiza boczna, którą można ją znaleźć w ogrodosfera.pl. Sprawdzi się jako osłona przed wzrokiem sąsiadów, jak również wpadającym z boku słońcem, wiatrem, czy zacinającym drobnym deszczem.

  markiza boczna

  Posadź kwiaty

  Spraw, by Twój taras był kolorowy i niesamowicie klimatyczny. Wyposaż go w odpowiednie donice, skrzynki, kwietniki, odśwież te z ubiegłego roku lub dokup nowe i już w kwietniu możesz rozpocząć sadzenie roślin. Z uwagi na spore wahania temperatur w tym wiosennym miesiącu, wybierz gatunki kwiatów, które będą na nie odporne. Jeżeli temperatura przy gruncie osiągnie co najmniej 10 st. z powodzeniem możesz wysiać np. bratki, rośliny cebulowe i bulwiaste, mieczyki, frezje ogrodowe, dalie, lilie. W maju posiej pelargonie, fuksje, begonie oraz surfinie.

  Przygotowanie tarasu do sezonu wymaga trochę czasu i poświęcenia. Warto jednak się do tego przyłożyć, by wkrótce móc relaksować się na wiosennym słońcu, przyjmować gości na świeżym powietrzu, bądź zaszywać się na swoim tarasie przed światem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane