• Menu

  Przeciek w instalacji? Działaj od razu!

  Usterka instalacji wodnejUsterka instalacji wodnej, kanalizacyjnej czy grzewczej nie wróży niczego przyjemnego. Właśnie dlatego przy pierwszych objawach warto zacząć działać od razu, ponieważ brak naprawy nieszczelności najczęściej prowadzi do sporych wydatków.

  O tym, że doszło do przecieku, najczęściej dowiadujemy się przez przypadek, na przykład objawem może być obniżone ciśnienie w instalacji, mniejsza ilość wody pokazywana przez narzędzia miernicze, mokra plama, która pojawiła się na ścianie lub na posadzce. Niestety, określenie precyzyjnego miejsca, gdzie doszło do nieszczelności, nie jest już tak proste, jak mogłoby się wydawać.

  W przeszłości, gdy nie istniały profesjonalne urządzenia, lokalizacja przecieku często była niemożliwa. Kuto wówczas tam, gdzie prawdopodobnie mogło do niej dojść, a nie zawsze wytypowane miejsce okazywało się tym prawidłowym. W związku z tym dochodziło do uszkodzenia w wielu punktach podłóg, ścian, płytek ceramicznych, a doprowadzenie domu do dobrego stanu po awarii często było znacznie droższe niż samo jej usuwanie.

  Teraz jednak lokalizacja przecieków jest znacznie prostsza, ponieważ do tego celu wykorzystuje się zaawansowane urządzenia, które mogą precyzyjnie pokazać, gdzie doszło do usterki. Nie trzeba w związku z tym kuć na oślep, ponieważ urządzenia te mogą wskazać, gdzie należy prowadzić prace.

  Wśród najczęściej używanych metod lokalizacji przecieków znajdują się między innymi kamery termowizyjne, które odnotowują zmiany w ciepłocie otoczenia – najczęściej używane są do instalacji z wodą ciepłą, także wykorzystuje się metody akustyczne, które polegają na „nasłuchiwaniu” szumu wyciekającej wody. Także wykorzystuje się takie metody jak kamery inspekcyjne, penetracyjne mierniki wilgotności, detektory ultradźwiękowe, gazy wskaźnikowe.

  Zatem jeżeli zauważyłeś, że prawdopodobnie doszło do przecieku w instalacji wodnej, w takim przypadku nie czekaj, ale zadzwoń już teraz do firmy, która zajmuje się świadczeniem usług lokalizacji przecieków. Pamiętaj, że czas to pieniądz!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie