• Menu

  Program do faktur w chmurze czy desktopowy

  Bardzo szybko zwiększa się liczba przedsiębiorstw sięgająca po oprogramowanie do wystawiania faktur. Specyfika tego typu narzędzi cieszy się coraz większą popularnością, gdyż pracownicy od razu zauważają wymierne korzyści. Jak zaznaczają, przygotowanie faktury czy pozostałych pokrewnych dokumentów sprzedażowych w programie zajmuje zdecydowanie mniej czasu, niż podczas ręcznego fakturowania. Co jest postrzegane pozytywnie również przez przedsiębiorców.

  Na rynku jest duży wybór programów do wystawiania faktur. O ich atrakcyjności i przydatności decyduje wiele czynników. Dzisiaj jednak nie będziemy się skupiać na funkcjonalności, ale na sposobie pracy i miejscu przechowywania danych. Do wyboru mamy program do faktur desktopowy oraz program do faktur w chmurze. A jeżeli zdecydujemy się na przechowywanie danych w chmurze, to czy wybór padnie na program do faktur w wersji sieciowej czy jednostanowiskowej?

  Program do faktur

  Program do faktur wersja desktopowa

  Klasyczny program do faktur w wersji desktopowej nadal cieszy się powodzeniem wśród sporej grupy przedsiębiorców, ze względu na fakt przechowywania ważnych informacji firmowych wyłącznie na twardym dysku służbowego komputera. W dalszym ciągu bardzo trudno takim osobom przełamać psychiczną barierę i zaufać rozwiązaniom, które nie są fizycznie dostępne w zasięgu ręki. Bardziej naturalna dla nich wydaje się praca na programie do faktur w wersji desktopowej, gdzie dostęp do danych mają wyłącznie upoważnieni pracownicy firmy. Warto też podkreślić, że program wykorzystujący chmurę musi mieć dostęp do Internetu, a sieć jeszcze nie w każdym miejscu jest dostępna.

  Program do faktur w chmurze

  Program do faktur w chmurze bywa również nazywany wersją online. Technicznie rozwiązanie polega na odseparowaniu danych od aplikacji. Program do faktur online znajduje się na firmowym urządzeniu, natomiast dane na zewnętrznym serwerze w tak zwanej chmurze. Aplikacja każdorazowo łączy się z serwerem poprzez Internet i pobiera zapisane informacje, które następnie użytkownik przetwarza. Zaletą tej metody jest przede wszystkim bezpieczeństwo danych w razie awarii sprzętu. Dostęp do faktur, zamówień czy raportów będzie możliwy natychmiast po ponownym podłączeniu się do chmury z nowego komputera.

  Program do faktur wersja sieciowa

  Rozszerzeniem programu do faktur w chmurze jest program do wystawiania faktur wersja sieciowa. W tym wariancie praca odbywał się jednocześnie na wielu stanowiskach. Co to daje? Współdzielenie danych i pracę z programem z dowolnego miejsca – w biurze, w domu, na spotkaniu służbowym czy w delegacji. Dlaczego to takie ważne? Bieżąca synchronizacja daje osobom zainteresowanych aktualny wgląd na wielkość sprzedaż i realizację zamówień. Pozwala także monitorować stan zaległości finansowych i podjęcie szybkiego działania.

  Nowe technologie dają nam nowe możliwości i warianty pracy, co pozwala przyspieszyć obsługę klienta, przez co kupujący odchodzi bardziej zadowolony. Czasem warto się przełamać i zaufać rozwiązaniom w chmurze, tym bardziej, że nigdy nie wiadomo, czy urządzenie będzie działać stabilnie i bez awarii.

  Artykuł przygotowany przez firmę Complay – producenta aplikacji https://fakturalight.pl

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane