• Menu

  Poznaj zalety i wady płyt indukcyjnych

  Płyty indukcyjne to nowoczesne urządzenia służące do przygotowywania domowych potraw. Spośród innych rodzajów płyt grzewczych wyróżniają się nowoczesnym, minimalistycznym designem, bezpieczeństwem użytkowania oraz wysoką funkcjonalnością. Jakie są najważniejsze zalety nowoczesnych płyt indukcyjnych i czy urządzenia te mają wady?

  zalety i wady płyt indukcyjnych

  Wydajność energetyczna płyt indukcyjnych z systemem inductionAir

  W sprzedaży dostępny jest bardzo szeroki wybór płyt indukcyjnych o zróżnicowanych funkcjach. Na szczególną uwagę zasługuje specjalny system inductionAir zastosowany w płytach indukcyjnych marki Siemens z serii iQ700. Łączy on w sobie dwa urządzenia – płytę indukcyjną flexInduction oraz zintegrowany element wentylacyjny. Pozwala to na umieszczenie płyty w dowolnym miejscu w kuchni, w tym także na wyspie. Wentylacja w systemie inductionAir opiera się na innowacyjnym silniku iQdrive marki Siemens. Charakteryzuje się on niskim poborem energii elektrycznej, wyjątkową trwałością oraz szybkością usuwania oparów generowanych przez indukcję.

  Płyty indukcyjne są znacznie wydajniejsze pod względem energetycznym od innych rodzajów płyt grzewczych dostępnych w sprzedaży. PowerInduction, specjalne rozwiązanie, w które wyposażone są płyty indukcyjne Siemens, generuje bowiem ciepło wyłącznie w miejscu, gdzie jest ono potrzebne, czyli na dnie garnka lub patelni. Korzystanie z płyty indukcyjnej z pewnością przypadnie więc do gustu osobom oszczędnym, które nie lubią marnotrawstwa.

  Wygodne gotowanie w naczyniach o różnych rozmiarach dzięki rozszerzonemu polu

  Kuchnia indukcyjna Siemens 80 cm EX875LYC1E z serii iQ700 posiada specjalną strefę flexInduction, które automatycznie dopasowuje się do rozmiarów naczynia. Tę funkcjonalność docenią zwłaszcza osoby korzystające z większych patelni, podłużnych brytfann oraz większych niż standardowe garnków do gotowania.

  Płyty indukcyjne marki Siemens zostały ponadto wyposażone w funkcję flexMotion, która znacząco podnosi komfort korzystania z zalet indukcji. Pozwala ona na kontynuowanie gotowania na dowolnym miejscu płyty bez konieczności ponownego regulowania jej ustawień – wystarczy bowiem przenieść garnek z potrawą na dowolne pole grzewcze, a urządzenie automatycznie zaktualizuje wcześniej wybrane parametry gotowania.

  Planowanie czasu gotowania i funkcja powerBoost

  Każda płyta indukcyjna Siemens 80 cm posiada praktyczny timer dający możliwość zaplanowania czasu gotowania potraw. Dzięki niemu, urządzenie samo wyłącza się po upływie wskazanego czasu, co pozwala użytkownikowi zająć się innymi czynnościami bez obowiązku stałego monitorowania procesu gotowania.

  Wszystkie płyty indukcyjne Siemens zostały wyposażone w bardzo praktyczną funkcję powerBoost, która pozwala na zwiększenie mocy urządzenia nawet o 50%. Jej uruchomienie umożliwia oszczędzenie do 35% czasu potrzebnego na podgrzanie potraw oraz przygotowanie dużych ilości jedzenia. Z funkcji powerBoost skorzystamy zwłaszcza w sytuacji, kiedy zależy nam na szybkości podania gotowych potraw.

  Bezpieczeństwo użytkowania oraz wygoda czyszczenia

  Każda nowoczesna płyta indukcyjna posiada nowoczesny i efektowny design. Urządzenia marki Siemens wyposażone są w dual lightSlider, który umożliwia ich łatwą oraz intuicyjną obsługę. Marka Siemens posiada w swojej ofercie zarówno klasyczne płyty indukcyjne wykonane z czarnego szkła, jak i urządzenia w innych kolorach, wśród których szczególną popularnością cieszy się płyta indukcyjna Siemens biała iQ500 ED652FSB5E. Tym, co łączy je wszystkie, jest przede wszystkim wygoda oraz bezpieczeństwo czyszczenia.

  Aby starannie umyć powierzchnię płyty nie musimy czekać, aż urządzenie wystygnie, gdyż płyta pozostaje chłodna przez cały czas jej eksploatacji. Pozytywnie wpływa to także na bezpieczeństwo korzystania z indukcji – nie ma bowiem ryzyka oparzenia czy uszkodzenia ciała podczas jej użytkowania. Ten praktyczny aspekt korzystania z płyty indukcyjnej z pewnością docenią rodziny z małymi dziećmi.

  Czy nowoczesne płyty indukcyjne mają wady?

  Jak doskonale widać na przykładzie urządzeń marki Siemens, płyty indukcyjne są najlepszym wyborem dla osób ceniących sobie wysoką funkcjonalność sprzętu AGD, bezpieczeństwo jego użytkowania, oszczędność oraz komfort korzystania z urządzenia.

  Dobrej jakości płyty indukcyjne są obecnie także bardzo przystępnymi cenowo urządzeniami, na których zakup może pozwolić sobie praktycznie każdy. Zważywszy natomiast na ich większą funkcjonalność, w porównaniu do tradycyjnych płyt ceramicznych i gazowych, ich kupno jest znacznie bardziej uzasadnione pod względem praktycznym.

  Jak zadbać o czystość płyty kuchennej?

  Jedna odpowiedź do “Poznaj zalety i wady płyt indukcyjnych”

  1. Marcela W. pisze:

   Płyty indukcyjne są najlepszym wyborem dla osób ceniących sobie wysoką funkcjonalność sprzętu AGD

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane