• Menu

  Powstanie pierwsza Ikea w polskim centrum miasta

  Yoram Reshef, dyrektor Generalny Blue City

  Yoram Reshef, dyrektor generalny Blue City

  Zarząd Ikei zmienił plany dotyczące lokalizacji kolejnego sklepu w Warszawie. Nie będzie to Fort Wola, jak wcześniej planowano, a centrum handlowe Blue City przy Alejach Jerozolimskich.

  Nowy sklep zostanie uruchomiony w drugiej połowie 2018 roku i będzie jednym z pierwszych na świecie sklepów Ikea, które mieszczą się tak blisko śródmiejskich dzielnic. Aktualnie Ikea w Warszawie dysponuje dwiema placówkami podmiejskimi: w Markach i Jankach pod Warszawą (obie kilka kilometrów za miastem).

  Sklep Ikea w Blue City będzie mniejszy pod względem powierzchni od dotychczasowych stołecznych lokalizacji. Rozmieszczony na dwóch piętrach centrum handlowego (na poziomie zerowym i pierwszym) zajmie powierzchnię prawie 5 tys. metrów kwadratowych. Choć powierzchnia zostanie ograniczona, do prezentacji produktów zostaną wykorzystane innowacyjne rozwiązania. Część asortymentu dostępna będzie na miejscu, ale znaczna część towaru może zostać zamówiona online – przez klienta indywidualnie lub z pomocą pracownika.

  Udogodnienia Ikea w Blue City

  Blue City

  Obecnie w Blue City funkcjonuje już ponad 200 punktów usługowych, hadlowych i rozrywkowych, w tym sklepów, restauracji

  W nowym sklepie nie zabraknie miejsca dla Ikea Food z kawiarnią i bistro. W ofercie znajdą się lubiane kanapki, wegetariańskie hot-dogi i koktajle, a także tradycyjne szwedzkie potrawy, takie jak kultowe klopsiki czy bułeczki cynamonowe.

  Dużym plusem nowego punktu sprzedaży jest dobre połączenie komunikacyjne.  Dojazd do Ikea w Blue będzie możliwy samochodem, komunikacją miejską, autobusem i pociągiem (blisko znajduje się Dworzec Zachodni) oraz rowerem.

  Ikea w Warszawie

  Nasza trzecia lokalizacja w Warszawie to jeden z pierwszych na świecie sklepów IKEA tak blisko centrum miasta – mówi Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce. – Chcemy zwiększać dostępność  produktów i usług IKEA, tak aby wszyscy Polacy mogli  korzystać z inspirujących rozwiązań dla domu i pięknie, wygodnie mieszkać. Rozwijamy sprzedaż wielokanałową, a teraz będziemy jeszcze bliżej warszawiaków.

  Anna Pawlak-Kuliga podkreśla, że Ikea w Blue City będzie na pewno zaskakująca i pełna inspiracji, a jesienią na jej klientów czeka bardzo wiele miłych niespodzianek.

  Dlaczego nie powstanie Ikea w Forcie Wola?

  Jednym z zaskoczeń (i rozczarowań dla wielu warszawiaków) jest fakt, że Ikea nie zostanie uruchomiona w Forcie Wola, co szumnie zapowiadano od kilku lat. Rzecznik Prasowy spółki tłumaczy, że pomysł zawieszono w związku z przedłużającymi się procedurami administracyjnymi, które nie wynikały z decyzji władz Ikei. W związku z tym firma koncentruje się na sklepie w Blue City.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane