• Menu

  POWIAT MALBORSKI – WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ POWIATOWY URZĄD PRACY

  W ostatnim roku Powiatowy Urząd Pracy w Malborku podjął nowatorskie działania, które zostały wyróżnione przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM tytułem – Lider aktywizacji osób młodych. To już trzecie takie wyróżnienie, które otrzymała jednostka naszego Powiatu.

  POWIAT MALBORSKI

  Nagrodzona została między innymi Gra Miejska realizowana pod hasłem: Myślę „Inicjatywność” – mówię „Młodość” opracowana przez doradców zawodowych tutejszego urzędu. Jej celem była promocja przedsiębiorczości i rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów szkoły średniej. Gra doskonale rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupy. Daje możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności bez żmudnego procesu uczenia się, co następuje „przy okazji” gry i rywalizacji międzyzespołowej. Pierwsza edycja gry miejskiej została zorganizowana w Przyziemiu Karwanu w Muzeum Zamkowym w Malborku. Zadaniem drużyn było opracowanie planu Światowego Dnia Przedsiębiorczości, opracowanie planu wizyty zagranicznej delegacji obejmującej 2 dni, w taki sposób by zachęcić inwestorów do założenia oddziału firmy w naszym mieście, ułożenie klarowanego i łatwego do zrozumienia opowiadania, w treść którego należało wpleść jak najwięcej słów wskazanych przez Jury.

  Powiatowy Urząd Pracy w Malborku w niestandardowy sposób zapoznaje młodzież z ofertą usług rynku pracy i zachęca ją do skorzystania ze wsparcia urzędu. W tym celu pracownicy PUP w Malborku opracowali grę planszową „Świadomy wybór – poznaj powody, dla których warto korzystać z usług urzędu pracy”. W toku jej realizacji uczestnicy poznają co najmniej 18 powodów, dla których warto zarejestrować się i współpracować z urzędem i co istotne poznają katalog usług i instrumentów rynku pracy. Gra wykorzystywana jest na targach, w trakcie spotkań informacyjnych i podczas wizyt w szkołach.

  POWIAT MALBORSKI

  Ostatnim wyróżnionym działaniem jest gra „Poszukiwacze wiedzy”. Celem gry jest zachęcenie młodzieży do aktywnego udziału w Indywidualnym Dniu Przedsiębiorczości, zapoznanie jej z pełną ofertą stoisk wystawienniczych i zadaniami realizowanymi przez poszczególnych Partnerów wydarzenia. Młodzież otrzymuje zagadki do realizacji oraz krzyżówkę do rozwiązania. Zadaniem każdej grupy jest odnalezienie kolejnych instytucji według podanych wskazówek. Po odnalezieniu konkretnej instytucji młodzież otrzymuje jej ofertę i pytanie, na które odpowiedź wpisuje w krzyżówkę. Z podanych wyrazów powstaje hasło związane z organizowanym przedsięwzięciem.

  Realizowane przez Urząd działania nie wymagają dodatkowych technicznych, kadrowych czy organizacyjnych zmian. Każda z instytucji może zaadoptować  pomysł wprowadzając do niego zmiany wynikające z indywidualnych potrzeb. Wymagają one natomiast współpracy, chęci i kreatywnego podejścia do działań aktywizacyjnych.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane