• Menu

  Polska Grupa Odlewnicza S.A. otwarta na kolej

  Kuźnia Glinik Sp. z o.o. oraz Pioma-Odlewnia Sp. z o.o. należące do  PGO S.A. (Polska Grupa Odlewnicza S.A.) uzyskały od PKP Cargo S.A. świadectwa potwierdzające status uznanego producenta wyrobów. Są to kolejne certyfikaty w branży kolejowej, obok m.in. uzyskanego wcześniej uznania dostawcy dla Deutsche Bahn.

  Otrzymanie specjalistycznych certyfikatów pozwala PGO S.A. – producentowi odlewów i odkuwek – na rozszerzenie asortymentu produktów dostarczanych do sektora kolejowego.

  Praktyczny wymiar uzyskanych świadectw oznacza, że Polska Grupa Odlewnicza S.A. może dostarczać do branży kolejowej swoje produkty, m.in. elementy wagonów i lokomotyw, takie jak: koła bose, korpusy maźnic, gniazda skrętu, czopy skrętu, prowadniki maźnic, koła zębate, wały drążone, elementy sprzęgów, wieszaki resorowe oraz inne wyroby.

  – Uzyskanie świadectw jest potwierdzeniem odpowiedniej organizacji pracy w spółkach należących do Polskiej Grupy Odlewniczej S.A., ich wyposażenia technicznego, zatrudniania wykwalifikowanych pracowników oraz stosowania technologii zgodnych z wymaganiami przepisów i instrukcji obowiązujących w branży kolejowej. Pozwoliło to m.in. spółce Pioma-Odlewnia podpisać umowę z PKP CARGOTABOR na dostawę kół bosych. Ponadto spółki z grupy nawiązały i rozszerzyły współpracę z kilkoma kluczowymi producentami w branży. Liczymy na dalszy jej rozwój z kolejnymi firmami operującymi na rynku kolejowym – mówi Dariusz Ginalski, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Odlewniczej S.A.

  Świetną okazją do zaprezentowania możliwości Grupy w zakresie wyrobów dla kolejnictwa były tegoroczne Targi Kolejowe TRAKO, na których swoje stoisko miała także Grupa PGO. W ramach tego wydarzenia każda ze spółek Grupy przedstawiła swoje sztandarowe wyroby, spotkała się z obecnymi klientami, a także nawiązała nowe kontakty.

  – Decyzję o swoim uczestnictwie w tych targach podjęliśmy już dwa lata temu wierząc, że będzie to bardzo ważny element naszej strategii dostarczania produktów do nowych branż i zostanie istotnym dostawcą wyrobów dla kolejnictwa. Targi oceniamy bardzo pozytywnie, nasze stoisko oraz prezentowane wyroby cieszyły się dużym zainteresowaniem – to pozwala z optymizmem patrzeć na naszą przyszłość w tej branży – mówi Dariusz Ginalski.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane