• Menu

  Podróż do Tajlandii – kultura, krajobraz, loty

  Podróż do TajlandiiPracujesz siedem dni w tygodniu po kilkanaście godzin? W takim razie, najwyższy czas zrobić sobie w końcu urlop. Jednak po tak długich dniach pracy, jeden weekend to zbyt krótko.

  Zwykle taki najbardziej optymalny czas na wypoczynek to minimum tydzień, a najlepiej dwa. Często jednak, o tym jak długo będzie trwał wypoczynek, decyduje nie tyle chęć czy ilość urlopu płatnego, ale środki pieniężne.

  Wybierając się na urlop w tropiki, trzeba liczyć się z tym, że są tam o wiele wyższe ceny, niż w Polsce – pomijając morze oraz Zakopane – tam ceny są na miarę europejskich kurortów pod palmami. Jednak problem stanowią w takich krajach nie tyle ceny, co waluta, która jest 4 razy droższa od złotówki. Oznacza to, że aby mieć w portfelu około 400 euro, trzeba w kantorze wymiany walut, wydać 1600 złotych. Nie jest to zbyt optymistyczna wersja wakacyjnych wydatków. Dlatego, trzeba szukać nieco lepszych ofert, pod względem finansowym.

  Zachwycająca Tajlandia

  Doskonałym wyjście z sytuacji jest podróż do krajów tropikalnych, którzy mają bardziej atrakcyjna cenowo walutę. Ciężko jednak znaleźć kraj, który jest nie tylko piękny, dziewiczy, pełen piaszczystych plaż, ale także szczyci się niskimi cenami. Nie jest to jednak niemożliwe. Świetnym pomysłem jest tutaj lot do Tajlandii. Leży ona w Azji i przyciąga turystów swoimi pięknymi krajobrazami. Z pewnością, nie raz widziałeś plakaty czy zdjęcia w Internecie, gdzie na plaży przycumowane były drewniane łódki z charakterystycznymi daszkami, zaś w tle rozciągał się ocean, a w nim zatopione były potężne szczyty porośnięte drzewami. Tak właśnie wygląda Tajlandia.

  Tania waluta

  Bardzo ciekawą kwestią Tajlandii jest waluta czyli Bat. Tutaj sytuacja jest całkowicie odmienna niż w przypadku np. Euro. Mając bowiem 100 złotych, wymieniamy je na około 1 000 batów. Tak więc, posiadając polska walutę jest się praktycznie bogaczem w takim kraju. Jest jednak pewna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę: biali płacą więcej. Nie dość, że widząc turystę, powiedziana będzie o wiele większa cena, to dodatkowo jeszcze, trzeba się targować. Tajowie uwielbiają targowanie się. Jeśli tego nie potrafisz robić, to zapłacisz nawet 10-krotność ceny danego produktu. Nie tyczy się to oczywiście marketów, gdzie ceny nie ulegają zmianie.

  Podróż na lotnisko

  Oczywiście do Tajlandii podróżuje się samolotem. Lot w jedną stronę trwa około 10 h i zależy od przesiadek. Mieszkając w południowej części polski, do wyboru masz dwa lotniska w Jasionce, koło Rzeszowa oraz w Krakowie. To pierwsze, należy do mniejszych, a co za tym idzie – droższych. Najczęściej wybierane jest lotnisko w Krakowie. Pojawia się jednak jeden problem, jeśli jedziesz samochodem na lotnisko, to trzeba będzie go gdzieś zaparkować. Według ekspertów z https://orangeparking.pl/, pojazd powinien stać na parkingu strzeżonym przez tak długi czas. Dlatego warto, zorientować się wcześniej, jaki koszt będzie pozostawienia samochodu na okres np. tygodnia na parkingu przy lotnisku.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane