logo
logo
logo
logo

Poczta Polska wróciła do sądów
Opublikowano: 9 marca 2016

logotyp_ppOd 1 marca Poczta Polska rozpoczęła realizację trzyletniego kontraktu na obsługę korespondencji sądowej.

Poczta Polska szacuje, że w ciągu 3 lat obowiązywania kontraktu dostarczy ponad 170 mln listów poleconych nadanych przez sądy. Już od początku marca w obrębie 76% kodów adresowych na terenie Polski doręczanie przesyłek sądowych będzie odbywało się z wykorzystaniem tabletów i dedykowanej aplikacji „Mobilny Listonosz”. Aplikacja jest przystosowana do wymogów Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczących Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO). Do końca sierpnia, zgodnie ze specyfikacją przetargową Poczta zapewni usługę EPO na obszarze 100% kodów adresowych.

Testowana od listopada 2015 r. aplikacja „Listonosz” będzie wykorzystywana nie tylko na potrzeby obsługi korespondencji sądów, ale w niedalekiej przyszłości stanie się platformą skupiającą wiele innowacyjnych usług Poczty Polskiej. „Mobilny Listonosz” wraz z projektami przygotowującymi Pocztę Polską do obsługi kontraktu z Ministerstwem Sprawiedliwości to chyba najbardziej ambitny program w całej historii Poczty. Patrząc tylko na stronę informatyczną, widzimy że narzędzie to składa się z 17 różnych rodzajów komponentów. Jednak już dziś mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że dysponujemy rozwiązaniem stanowiącym trampolinę do świata cyfrowego – powiedział Tomasz Jeruzalski, dyrektor odpowiadający za programy kluczowe w Poczcie Polskiej.

Tablety pozwolą na świadczenie usług finansowych, przyjmowanie płatności za rachunki, sprzedaż usług ubezpieczeniowych, doręczanie przekazów pocztowych. To nie koniec możliwości – pracownicy Poczty będą mogli w terenie pozyskiwać leady sprzedażowe, budować bazy danych wykorzystaniem geotagowania, przeprowadzać badania marketingowe i przyjmować elektroniczne płatności. Co więcej, urządzenia mobilne pozwolą usprawnić pracę i ułatwią zarządzanie firmą. Listonosze będą mogli pobierać dane przed wyjściem w rejon doręczeń oraz rozliczać się z pracy po jej zakończeniu.

PP

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Jak przeprowadzić rozwód?

Jak przeprowadzić rozwód?...

Rozwód to sądowe unieważnienie małżeństwa. To bardzo delikatna kwestia...
fulfillment

Fulfillment – co warto wiedzieć o tej usłudze...

Co to jest fulfillment i jakie oferuje korzyści? To outsourcingowe...
Jak nadać przesyłkę

Jak nadać przesyłkę kurierem?...

Nadanie przesyłki kurierem nie jest niczym skomplikowanym, wszystko za...
podział majątku

Czy w sprawie o podział majątku warto zatrudn...

W przypadku spraw o podział wspólnego...