• Menu

  Piotr Szumlewicz pokieruje Magazynem Gospodarczym Fakty

  Piotr Szumlewicz

  Piotr Szumlewicz

  Piotr Szumlewicz objął funkcję redaktora naczelnego magazynu gospodarczego „Fakty”. Od nowego wydania, zmieni się także profil i szata graficzna magazynu.

  Nowa odsłona magazynu „Fakty” trafi do kiosków i sieci EMPiK w czerwcu 2019 r. Na początku utrzymany zostanie dwumiesięczny tryb wydawniczy, ale nie wykluczone, że jeszcze w tym roku pismo przekształci się w miesięcznik.

  – „Fakty” ukazują się od 15 lat. Nadeszła pora na zmiany, które obejmą nie tylko szatę graficzną, ale także zawartość merytoryczną. W ten sposób reagujemy na wyzwania coraz trudniejszego rynku wydawniczego w Polsce – mówi Mariusz Gryżewski, prezes MaxMedia.

  Nowe „Fakty” mają być platformą wymiany poglądów i dyskusji między związkami zawodowymi, organizacjami pracodawców oraz przedstawicielami władzy rządowej
  i samorządowej. W magazynie dużo miejsca zajmą także problemy związane
  z edukacją, zdrowiem, transportem, demografią czy ekologią.

  – Po zawłaszczeniu przez rząd PiS funkcjonującego przy Komisji Trójstronnej, a potem Radzie Dialogu Społecznego pisma „Dialog” brakuje miejsca do swobodnej i zarazem merytorycznej wymiany poglądów między związkowcami, pracodawcami i władzą. Nowe „Fakty” wypełnią tę lukę – mówi Piotr Szumlewicz. 

  Piotr Szumlewicz jest absolwentem socjologii i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim oraz jednym z założycieli Krytyki Politycznej. Jego teksty ukazywały się m. in. w „Przeglądzie”, „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku Trybuna”, polskiej edycji miesięcznika „Le Monde diplomatique”, czy „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

  Jest częstym komentatorem w Superstacji i Polsat News, autorem wideo-felietonów dla portalu www.interia.pl, redaktorem portalu www.lewica.pl i kwartalnika „Bez Dogmatu”, felietonistą www.strajk.eu. Do niedawna był przewodniczącym mazowieckich struktur OPZZ, od lat współpracuje z wieloma związkami zawodowymi, bierze udział
  w negocjacjach z partnerami społecznymi na szczeblu zakładowym, branżowym
  i krajowym.

  MaxMedia działa na polskim rynku wydawniczym od 2002 r. Fakty, Rynek Inwestycji oraz Magazyn VIP – to trzy tytuły prasowe, które są wizytówką firmy. Od początku działalności MaxMedia jest członkiem Izby Wydawców Prasy.

  Jedna odpowiedź do “Piotr Szumlewicz pokieruje Magazynem Gospodarczym Fakty”

  1. DM pisze:

   Panie Piotrze Szumlewicz (apeluje do pana i pańskiego środowiska o nawrócenie)
   Radzie panu i środowisku pańskiemu szukać prawdy i zaprzestać głoszenia herezji.
   Ludzie oddajcie sie i wasze rodziny pod opiekę Matce Bożej i wyznajcie jako jedynego swojego Pana Jezusa Chrystusa (Matka Boża ma moc zniszczenia tej obrzydliwości i zboczeń które promuje przez was(biednych ludzi) szatan .
   Niech Bóg się nad wami zmiłuje i uwolni was od tych kłamstw, które wkłada wam do głów szatan

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane