• Menu

  Piotr Roman – Bolesławiec skuteczny w działaniu

  Wysoka lokata Bolesławca w aktualnym rankingu ZPP jest efektem starań całego zespołu, mieszkańców oraz szeregu działań, które wpływają na trwały i zrównoważony rozwój wspólnoty lokalnej – podkreśla prezydent Bolesławca Piotr Roman.

  Piotr Roman

  Warto zaznaczyć, że trzydzieści lat wspólnoty samorządowej to ważny czas dla Bolesławca, w którym miasto dobrze wykorzystało swoją szansę. Samorząd miejski potrafił sięgnąć po niemal wszystkie dostępne fundusze. W efekcie pozwoliło to odrobić zaległości cywilizacyjne, rozwojowe i infrastrukturalne w  mieście. Wato przypomnieć, że na przestrzeni lat Bolesławiec przeszedł trudną drogę od upadłości wielu zakładów do sukcesu gospodarczego. Uniknięcie recesji w mieście w latach kryzysowych, było w niebagatelnej mierze rezultatem działań samorządu, wykorzystania funduszy unijnych, gdyż miasto było w tym czasie największym inwestorem na rynku.

  – Wystarczy powiedzieć, że jeszcze kilkanaście lat temu bezrobotna była co trzecia osoba w mieście. Dzisiaj poziom bezrobocia wynosi ok. 2 proc, a liczba podmiotów gospodarczych wzrosła o prawie 20 proc. Dynamiczny rozwój Bolesławca wpływa również na nowoczesny kształt całego regionu. Dajemy pracę całemu regionowi. Wyrazem tego jest uzyskanie dolnośląskiej nagrody gospodarczej – statuetki „Gryfa” dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem. Również w Oxfordzie wysoko oceniono rozwój i potencjał inwestycyjny Bolesławca. Miasto Bolesławiec zostało wyróżnione międzynarodową flagą i certyfikatem atrakcyjności inwestycyjnej „Prime Business Destination” przez Europe Business Assembly (EBA) w Londynie. Było dla nas wielkim zaskoczeniem, że zostaliśmy dostrzeżeni wśród tylu innych miast w Europie i na świecie – podsumowuje Piotr Roman.

  Bolesławiec

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane