• Menu

  Piosenka w Meloniku – w nowej formule już 16 lutego

  Piosenka w MelonikuRzeszowski Dom Kultury zaprasza  na Galę Finałową VI Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, która odbędzie się 16 lutego 2016 roku w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jednym z patronów medialnych Gali, jest Magazyn VIP.

  O nagrodę Grand Prix zawalczy 56 wokalistów z 24 polskich miast, a ich występy oceni trzyosobowe, gwiazdorskie Jury w składzie: Magda Steczkowska, Robert Rozmus i Monika Szela.

  „Piosenka w Meloniku” jest organizowana przez Rzeszowski Dom Kultury już po raz szósty. Jest to druga edycja festiwalu o zasięgu międzywojewódzkim i pierwsza zorganizowana w formule dwuetapowej. Do pierwszej, eliminacyjnej części konkursu swój udział zgłosiło
  92 wokalistów. Na podstawie nadesłanych nagrań, festiwalowe Jury wyłoniło 56 finalistów, którzy wystąpią na żywo przed rzeszowską publicznością. Zawalczą oni o prestiżową statuetkę Grand Prix oraz nagrodę finansową w wysokości 2000 zł ufundowaną przez Joannę Strzępek – Menedżera Allianz Polska S.A. oddział w Rzeszowie.

  Podczas Gali Finałowej „Piosenki w Meloniku” widzowie obejrzą występy wokalistów w trzech kategoriach wiekowych: 13 – 15 lat, 16 – 18 lat i powyżej 19 lat. Wszystkie prezentacje zostaną ocenione przez trzyosobowe Jury festiwalowe w składzie: Magda Steczkowska (przewodnicząca Jury, wokalistka, muzyk sesyjny, uczestniczka programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”), Robert Rozmus (członek Jury, aktor, Laureat I Nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej We Wrocławiu) oraz Monika Szela (członek Jury, aktorka, dyrektor Teatru Maska
  w Rzeszowie).

  Gala Finałowa VI Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” odbędzie się we wtorek 16 lutego 2016 roku w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Otwarte dla publiczności przesłuchania rozpoczną się o godzinie 11:00, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi o godzinie 19:00. Tegoroczna „Piosenka w Meloniku” odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego. Partnerem logistycznym imprezy jest rzeszowska firma Car-Rental.pl.

  Program:
  Konferencja prasowa
  11:00 – otwarcie Gali Finałowej Festiwalu
  11:15 – 11:50 – przesłuchania I kategorii
  12:00 – 13:30 – przesłuchania II kategorii
  13:30 – 15:30 – przerwa
  15:30 – 18:00 – przesłuchania III kategorii
  18:00 – 19:00 – przerwa
  19:00 – ogłoszenie wyników
  19:30 – 20:00 – konsultacje z jurorami

  Szczegółowa lista finalistów VI Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” jest dostępna na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane