• Menu

  Baleriny pośród nas

  BE-ART exclusive w ramach  Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej, wraz z artystką Agatą Mikulską Sienkiewicz  zapraszają na wernisaż prac ukazujących baletnice, fragmenty ich życia i pasji. Wernisaż będzie inauguracją wystawy sprzedażowej, która odbędzie się w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie.

  Balet jest jej wielką pasją odkąd pamięta, chociaż nie jest pewna co zaczarowało ją najpierw – historia nieszczęśliwej Odetty, czy taniec, jako taki. Tancerki zaczęła malować kilka lat temu, co szybko przerodziło się w głęboką fascynację. To, co naprawdę urzekło ją w tancerkach, to ich siła, wytrwałość, poświęcenie i miłość do tego, co robią. Miłość która zwycięża ból i zmęczenie, która nie pozwala się poddać, nawet wówczas, gdy jest zbyt ciężko. Dążenie do doskonałości, do ideału, jto cechy jakie charakteryzują każdą wielką tancerkę. Niewyobrażalnie ciężka praca, która się za tym kryje i ostatecznie efekt, który wzrusza ją do łez, to nie tylko części składowe sztuki baletu, ale każdej sztuki, a w szerszej perspektywie – części składowe ŻYCIA. Kim jest ta osoba ?

  Agata Mikulska Sienkiewicz

  Agata Mikulska Sienkiewicz

  Agata Mikulska Sienkiewicz, artystka malarz, urodzona w Puławach, ukończyła Historię Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, od kilku lat mieszka w Warszawie gdzie prowadzi własne atelier z galerią autorską.

  Każdy z nas ma marzenia do których dąży, bez względu na to, co chcemy osiągnąć musimy walczyć z niepowodzeniami, radzić sobie z bólem porażek, iść naprzód i się nie poddawać. Jeśli nasze cele są wielkie i naprawdę kochamy to, co robimy, któregoś dnia nasza gwiazda rozbłyśnie i rozświetli całe niebo.

  Zaproszeni goście, będą mieli okazję wysłuchać mini koncertu, kilku arii i scen baletowych. Wieczór otwarcia wystawy, uświetnią bowiem, swoimi występami, gwiazdy scen baletowych i operowych. Teresa Żurowska – wielokrotnie nagradzana tancerka Warsaw Ballet i uczennica szkoły Neoclassica. Dominika Staniszewska – tancerka tańca klasycznego, związana z grupą Les Ballet de Pologne. Anna Maria Adamiak – śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa. Na gości czekać będzie także lampka wina oraz słodki poczęstunek, a w loterii wizytówkowej  miły upominek.

  Patronat medialny nad wydarzeniem objął, Magazyn VIP oraz Magazyn Gospodarczy FAKTY

   

  WERNISAŻ odbędzie się 30.03.2016r.  godz. 19.00
  Miejsce wystawy: Warszawa ul. Trębacka 4
  (siedziba Krajowej Izby Gospodarczej)
  Czas trwania wystawy: 30 marca – 30 kwiecień  2016 r.

   

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane