• Menu

  Pieluchy dla dorosłych – zadbaj o wygodę bliskich!

  Pieluchy dla dorosłychProblem nietrzymania moczu bardzo często dotyczy osób starszych, które ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają naszej opieki.

  Objawy, jakie towarzyszą tej dolegliwości, wiążą się dla chorych z dużym dyskomfortem, tym większym, jeśli na skutek ciężkich chorób przewlekłych zmuszeni są oni do przebywania przez większość czasu w pozycji leżącej.

  Opieka nad nimi wymaga więc nie tylko sporego wysiłku i uwagi, ale też – ze względu na ryzyko odparzeń skóry – stosowania skutecznych rozwiązań w zakresie higieny i pielęgnacji. Niezwykle przydatne, a często wręcz niezastąpione okazują się pieluchy dla dorosłych, które z uwagi na zwiększony stopień chłonności doskonale radzą sobie z ochroną wrażliwej skóry, zabezpieczając przed przeciekaniem. Dowiedzmy się czegoś więcej na ich temat.

  Produkty do zadań specjalnych

  Chorzy przebywający w pozycji leżącej poza niewygodą wynikającą z konieczności pozostawania w łóżku narażeni są też na powstawanie bolesnych ran, będących rezultatem ciągłego kontaktu skóry z materacem. Odleżyny, odparzenia, a także różnego rodzaju podrażnienia skóry w przypadku chorych na NTM mogą dodatkowo ulec zaostrzeniu w wyniku częstego kontaktu skóry z mocznikiem zawartym w moczu.

  W efekcie może dojść do powstania na jej powierzchni rozległych i trudno gojących się ran. Aby przeciwdziałać temu niebezpiecznemu, wiążącemu się z dużą bolesnością zjawisku, należy z niezwykłą starannością pielęgnować skórę chorego. Do tego celu niezbędna jest nie tylko specjalistyczna wiedza, ale także – a może nawet przede wszystkim – odpowiednie środki. Bardzo istotną rolę w tej kwestii odgrywają wszelkiego rodzaju płyny i balsamy przeznaczone zarówno do mycia, jak i pielęgnacji skóry.

  W ich składzie powinny się znaleźć substancje myjące i odkażające, jak również łagodzące, nawilżające i natłuszczające. Poza tym należy zadbać o to, aby w jak największym stopniu ograniczyć kontakt skóry chorego z mocznikiem zawartym w moczu. Pod tym względem pomocne są produkty przeznaczone do higieny intymnej – wkładki dla osób z tzw. kropelkowym nietrzymaniem moczu oraz pieluchy dla dorosłych dla pacjentów, u których dochodzi do mimowolnej utraty dużych porcji moczu.

  Pieluchy dla dorosłych – wygoda i bezpieczeństwo

  Pieluchy dla dorosłych (np. marki TENA) doskonale sprawdzają się w zakresie skutecznej ochrony przed przeciekaniem. Wyposażone w specjalne rzepy umożliwiają szybkie, proste i – co ważne – wygodne zakładanie, nawet w trudnych warunkach. Dzięki temu, że są elastyczne, pieluchy bardzo dobrze dopasowują się do ciała, zwiększając w ten sposób komfort chorego.

  Zwiększony stopień chłonności gwarantuje wysoką ochronę przed przeciekaniem, nawet w sytuacji całkowitego opróżnienia pęcherza. Poza tym pieluchy wykonane z miękkiego i miłego w dotyku materiału przepuszczającego powietrze umożliwiają skórze swobodne oddychanie, dodatkowo minimalizując ryzyko wystąpienia odparzeń i podrażnień skóry. Są więc skutecznym sposobem na bezpieczną pielęgnację i ochronę skóry chorych zmagających się z problemem nietrzymania moczu.

  Bibliografia:

  Drabczyk R. Nietrzymanie moczu – przyczyny. https://www.mp.pl/pacjent/nefrologia/lista/66339,nietrzymanie-moczu-przyczyny. Data dostępu: 31.12.2018.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane