• Menu

  Paletopojemniki pełne zalet

  Współczesność stawia przed człowiekiem wiele wyzwań i problemów, z którymi społeczeństwo musi sobie poradzić. Odpowiedzią na problemy związane z wszechobecnym wysoko rozwiniętym przemysłem są działania proekologiczne. Co ważne, wbrew pozorom nie muszą się one wiązać z kosztownymi inwestycjami.

  Najlepszym tego przykładem są paletopojemniki – opakowania wielokrotnego użytku stosowane w przemyśle, które spełniają najwyższe normy jakościowe oraz parametry określone przepisami ADR/RID, a w efekcie są bezpieczne i w pełni ekologiczne. Należą do nich zbiorniki DPPL, kontenery IBC, kanistry, beczki plastikowe, które chronią przewożone lub przechowywane surowce, jak również środowisko.

  Można w nich transportować oraz magazynować kwasy, zasady, lakiery, a także artykuły spożywcze, zachowując ich właściwości nawet w trudnych warunkach. Dzięki ergonomii paletopojemników są one wygodne do przewozu oraz przechowywania, a przy tym łatwe do napełniania i opróżniania. Dodatkową korzyścią z zastosowania paletoopakowań są oszczędności, ponieważ koszty magazynowania i przewozu w nich materiałów płynnych i półpłynnych są znacznie niższe niż w przypadku innych opakowań.

  Pojemniki powinny być wykonane z wysokiej jakości polietylenu, odpornego na kwasy, zasady, oleje i inne substancje chemiczne. Dobrze, gdy mają dużą pojemność, która pozwala zastąpić szereg opakowań jednym zbiornikiem. Wybierając dostawcę paletopojemników, warto zaufać firmie, która nie tylko ma w ofercie gamę zróżnicowanych typów opakowań ekologicznych, lecz także zapewnia serwis, odbiór zanieczyszczonych pojemników oraz tych zużytych, przeznaczonych do recyklingu.

  IBC Service spełnia te warunki w stu procentach, oferując różne typy paletopojemników (nawet do 1000 l) pochodzących od sprawdzonych producentów, jak również niezbędny w skali trwałej eksploatacji serwis obejmujący wieloetapowe czyszczenie, regenerację IBC, wymianę zaworów, uszczelek itp., co pozwala dłużej korzystać z paletopojemników i oszczędzić na wydatkach na nowe produkty.

  Zwieńczeniem eksploatacji jest odbiór opakowań przemysłowych od klienta – w zależności od potrzeb w celu profesjonalnego przygotowania do dalszego użytkowania, recyclingu lub skupu z przeznaczeniem do wtórnego obrotu. Dobrze, gdy na tym etapie również można liczyć na dostawcę paletopojemników, co zapewnia oszczędność czasu i ogranicza koszty.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane