• Menu

  Pakiet Assistance – asystent bezpiecznej podróży

  Pakiet AssistancePlanujesz dwutygodniowy road trip lub szybki, wakacyjny city break? Rozładowany akumulator, kolizja, awaria czy pęknięta opona – odholowanie auta do warsztatu i naprawa usterki będzie nie tylko słono kosztować, ale także skutecznie zepsuje urlopowy nastrój.

  Awaria samochodu za granicą – ile to kosztuje?

  Według raportu „Polak jedzie na wakacje” przeprowadzonego na zlecenie firmy Kongsberg Automotive aż 60% Polaków wybiera się na urlop własnym samochodem[1]. Przede wszystkim ze względu na możliwość zabrania większego bagażu i swobodnego przemieszczania się. Najpopularniejsze wakacyjne kierunki Polaków to wciąż Chorwacja, Hiszpania, Portugalia, Bułgaria i Włochy.

  W trakcie dwutygodniowego urlopu pokonujemy nawet kilka tysięcy kilometrów. To wyzwanie nie tylko dla nas, ale także dla naszego samochodu. Koszt odholowania zepsutego auta do najbliższego serwisu w Niemczech, Hiszpanii czy we Francji może przekroczyć nawet 1000 złotych[2]. Awaria samochodu za granicą może poważnie obciążyć wakacyjny budżet.

  Asystent bezpiecznej podróży

  Obowiązkowe ubezpieczenie OC może nie wystarczyć w podróży! Przed wyjazdem na urlop warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu auta. Wykupując pakiet assistance, możesz liczyć na pomoc 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu – zarówno w przypadku awarii pojazdu, kolizji czy wypadku. W przypadku awarii samochodu – usterka zostanie naprawiona na miejscu (jeżeli będzie to możliwe) lub pojazd zostanie odholowany do najbliższego warsztatu. W zależności od wybranego wariantu, ubezpieczenie może także pokryć koszt wynajmu samochodu zastępczego lub w razie potrzeby zakwaterowania. Pomoc dotrze do Ciebie tak szybko, jak to możliwe.

  Jak znaleźć najlepszą polisę?

  Przed wyjazdem na wakacje koniecznie upewnij się, że Twoje ubezpieczenie OC jest aktualne. Oblicz składkę, korzystając z dostępnego za darmo w internecie kalkulatora OC i AC. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę! Wyliczenie składki zajmie Ci tylko kilka minut. Posiadając dodatkowe ubezpieczenie Assistance, możesz liczyć na kompleksową pomoc w razie awarii, wypadku, unieruchomienia czy kradzieży auta. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podróż przebiegnie bez niespodzianek.

  [1] https://www.motofakty.pl/artykul/czym-polacy-wybieraja-sie-na-wakacje.html

  [2] http://natemat.pl/183367,naprawa-auta-za-granica-moze-bolec-zobacz-jak-bardzo-nawet-850-zl-za-wymiane-jednej-opony.

  Jedna odpowiedź do “Pakiet Assistance – asystent bezpiecznej podróży”

  1. Katarzyna pisze:

   Na zagraniczną podróż przyda się nie tylko assistance dla samochodu, lecz przede wszystkim ubezpieczenie turystyczne, i to na odpowiednio wysoką sumę. Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych Ubea, można szybko sprawdzić, który ubezpieczyciel będzie miał najkorzystniejszą propozycję dla nas pod tym względem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane