logo
logo
logo
logo
Hankook Kinergy

Opony 195 65 R15 Hankook Kinergy 4S2 H750 – opony wielosezonowe z segmentu medium
Opublikowano: 26 sierpnia 2022

Wielu kierowców zastanawia się nad zmianą ogumienia z sezonowego na całoroczne. Niektórzy wybierają je, bo nie przepadają za zmianą opon co sezon, inni preferują umiarkowany styl jazdy w mieście z okazjonalnymi trasami w terenie. Wiedzą więc, że opony całoroczne są dla nich. Jedną z ciekawych propozycji tego typu ogumienia są opony 195 65 R15 Hankook Kinergy 4S2 H750. Co warto o nich wiedzieć?

Hankook Kinergy 4S2 H750 – dla kogo?

Przede wszystkim dla posiadaczy samochodów osobowych. Ta niezwykle szeroka kategoria pojazdów obejmuje między innymi takie modele pojazdów jak Ford Focus, Škoda Octavia czy kultowe w wielu kręgach pasjonatów motoryzacji BMW E46. Ogumienie osobowe spotyka się więc zarówno w maszynach o nieco wyższej mocy, jak i miejskich kompaktach, które są używane przez swoich właścicieli przede wszystkim do jazdy po mieście i okazjonalnymi przejażdżkami w umiarkowanie zróżnicowanym terenie.

Opisywany model jest modelem zaliczanym do klasy średniej ogumienia, ale to tylko jedna z wersji. Na rynku dostępne są też modele budżetowe i te z segmentu premium. Między innymi dlatego wielu kierowców może dostosować opony 195 65 R15 Hankook Kinergy 4S2 H750 nie tylko do swojego portfela, ale także do stylu jazdy czy ilości pokonywanych w ciągu roku kilometrów.

Hankook Kinergy

Ogumienie wielosezonowe polecane jest kierowcom, którzy chcą stosunkowo wysokich osiągów, optymalnego poziomu bezpieczeństwa zapewnianego przez opony, niskiego poziomu hałasu i możliwość jazdy na jednym zestawie opon przez cały rok. Konieczność wymiany ogumienia co sezon jest dla niektórych nie tylko kłopotliwa, ale także kosztowna. Wybór opon całorocznych jest więc wyborem nie tylko praktycznym, ale także ekonomicznym!

Opony 195 65 R15 Hankook Kinergy 4S2 H750 – parametry

Droga hamowania tego rodzaju ogumienia na mokrej nawierzchni jest krótka, dlatego model uzyskał notę B. Oznacza to, że podczas jazdy w deszczu kierowca nie musi obawiać się utraty przyczepności. Ryzyko wystąpienia silnego aquaplaningu również zostało ograniczone do minimum, opony można więc uznać za bardzo bezpieczne, tak zimą, jak i latem.

Poziom hałasu emitowanego przez ogumienie Kinergy 4S2 H750 utrzymuje się na poziomie 72 dB. Jest to poziom, który w większości przypadków nie powinien być mocno odczuwalny, dlatego nie wpływa negatywnie na komfort jazdy. Opona nie generuje charakterystycznego huku, jaki mogą emitować opony pośledniej jakości.

Ekonomika paliwowa w przypadku tej wersji ogumienia całorocznego plasuje się na średnim poziomie z notą C. Oznacza to, że opony nie będą znacząco wpływać na spalanie paliwa czy dużą emisję spalin do atmosfery.

Rzeźba bieżnika opon ukształtowana została kierunkowo. Kierunkowy typ bieżnika pozwala na utrzymywanie przyczepności podczas jazdy po mokrym, a także w trakcie pokonywania tras, na których zalega śnieg, błoto pośniegowe, a nawet lód. Odporność na aquaplaning również jest znacząca (według różnych źródeł – czasopisma motoryzacyjne, testy itp. – nawet o ⅕ wyższa niż ta zapewniana przez opony o asymetrycznej rzeźbie bieżnika).

Opisywany model opon jest objęty przez producenta gwarancją na dziesięć lat od momentu wyprodukowania. To oznacza, że opony można eksploatować przez bardzo długi czas bez ryzyka zbyt szybkiego starcia bieżnika do poziomu uniemożliwiającego dalsze użytkowanie ogumienia. Opony 195 65 R15 Hankook Kinergy 4S2 H750 to bardzo dobry model opon całorocznych. Odporny, bezpieczny, stosunkowo cichy, odpowiedni dla kierowców o umiarkowanym stylu jazdy, którzy nie pokonują więcej niż 20 tysięcy kilometrów rocznie!

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Naprawa szyby samochodowej

Naprawa szyby samochodowej – Wrocław i okolic...

Naprawa szyby wbrew pozorom jest niezwykle skomplikowana i niemożliwa...
Sprawdzanie historii pojazdu

Sprawdzanie historii pojazdu...

Zakup urządzeń i maszyn z drugiej ręki często wiąże się z szeregiem ni...
opony do Kii

Dobór opon do samochodu Kia...

Kia Corporation to znany na całym świecie południowokoreański producen...
uszczelka

Gdzie najlepiej kupować uszczelki?...

Podczas realizacji jakiegoś zlecenia lub napraw motoryzacyjnych to ocz...