logo
logo
logo
logo
Opieka osób starszych w Niemczech

Opieka osób starszych w Niemczech – dlaczego warto pracować legalnie?
Opublikowano: 28 kwietnia 2021

Bardzo często zdarza się, że osoby wyjeżdżające do pracy za granicę, w tym także opiekunki osób starszych w Niemczech, podejmują pracę na czarno, ponieważ brak składek i nieodprowadzanie podatku pozwalają im zarobić odrobinę więcej. Tłumaczymy, dlaczego jest to bardzo ryzykowna gra i jakie korzyści niesie legalna praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech.

Praca na czarno – co tracisz i co ryzykujesz?

Straty, jakie możesz ponieść w wyniku pracy na czarno w opiece nad osobami starszymi, są znacznie większe niż doraźny wyższy zarobek, który jest efektem nieodprowadzania składek i podatków. Jak podkreśliliśmy, jest to korzyść wyłącznie doraźna, ponieważ nie niesie żadnych korzyści w dłuższej perspektywie czasu. Ponadto generuje ryzyko konsekwencji podjęcia nielegalnego zatrudnienia. Przekonaj się, że opieka osób starszych w Niemczech to praca, którą najlepiej wykonywać legalnie.

  • Brak składek emerytalnych – kiedy osiągniesz wiek emerytalny lub zdrowie nie pozwoli Ci wykonywać pracy opiekunki, może okazać się, że nie otrzymasz świadczenia lub będzie ono na tak niskim poziomie, że nie pozwoli Ci utrzymać komfortowego poziomu życia.
  • Brak składek zdrowotnych – w razie choroby lub wypadku, które sprawią, że nie będziesz czasowo zdolna do wykonywania pracy, nie będziesz mogła liczyć na świadczenia zdrowotne, co niestety skończy się tym, że przerwa w pracy będzie wiązała się brakiem pensji.
  • Brak urlopu – osoby, które pracują na czarno nie mają uregulowanej kwestii urlopu, dlatego też w takich sytuacjach często zdajemy się w stu procentach na wolę pracodawcy, który może odmówić udzielenia wolnych dni.
  • Prawne konsekwencje – jeśli o Twojej pracy na czarno przez przypadek dowie się np. skarbówka, musisz liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Opieka osób starszych w Niemczech – dlaczego warto pracować legalnie?

Podejmując legalna pracę w opiece nad osobami starszymi w Niemczech, rozwiązujesz wszystkie powyższe problemy, czyli dbasz nie tylko o to, by w obecnej chwili zarobić pieniądze, ale również inwestujesz w swoją przyszłość na emeryturze i zabezpieczasz się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń czy nieuczciwości pracodawcy.

Co jeszcze zyskujesz?

Agencje, które zatrudniają opiekunki dla osób starszych w Niemczech, oferują znacznie więcej korzyści, które dodatkowo podnoszą komfort w czasie wykonywanej pracy. Zwykle masz zapewnione transport, wyżywienie i zakwaterowanie. W przypadku jakichkolwiek problemów, jakie spotkają Cię na miejscu ze strony podopiecznego, jego rodziny czy po prostu w wyniku zdarzeń losowych, możesz skontaktować się z koordynatorem, który pomoże Ci je rozwiązać.

Dzięki agencjom możesz podszkolić także j. niemiecki dla opiekunek, korzystając z darmowych kursów, które organizowane są dla kandydatek. Legalna praca w opiece w Niemczech daje ogromne poczucie bezpieczeństwa i redukuje troski o siebie i swoją przyszłość.

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Sprawdzanie historii pojazdu

Sprawdzanie historii pojazdu...

Zakup urządzeń i maszyn z drugiej ręki często wiąże się z szeregiem ni...
praca w teatrze

Jacy specjaliści są potrzebni w teatrze...

Tajemniczy świat teatru od dawna przyc...
Rejestracja spółki z o. o.

Rejestracja spółki z o. o. – tradycyjni...

Zawiązanie spółki z o. o. może nastąpić na 2 sposoby: tradycyj...
Praca w Niemczech

Praca w Niemczech – na jaki kurs warto pójść,...

Warunki finansowe w Polsce, szczególnie względem zachodnioeuropejskich...