• Menu

  Okna drewniane – dlaczego warto je wybrać? Czym się charakteryzują?

  Drewno to szlachetny, piękny, jedyny w swoim rodzaju materiał. Cudownie sprawdza się w aranżacji wnętrz, ale jego walory są nie tylko estetyczne, lecz również funkcjonalne. Doskonale widać to na przykładzie drewnianych okien.

  Okna drewniane

  Okna drewniane – szczelne, zapewniające komfort cieplny

  Okna to jedne z ważniejszych elementów konstrukcyjnych w każdym domu, ale też miejsce, gdzie ucieka wiele ciepła. Tworzą się tam tzw. mostki termiczne, przez co budynek szybciej się schładza. Ten wrażliwy element budowlany musi więc być dobrany starannie. Wybierając okna drewniane, mamy pewność, że tak będzie, bo cechują się one niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Polska normy tego parametru wskazuje, że nie może być wyższa niż 2,6 W/m2K, lecz dla okien drewnianych wynosi najczęściej 1,2-1,4 W/m2K.

  Jeśli zaś wybierzemy okna ze specjalną trzykomorową szybą, to mamy pewność, że ten współczynnik będzie jeszcze lepszy. By mieć pewność, że tak jest, najlepiej zainwestować w okna sprawdzonego producenta – https://www.nardos.pl.

  Trwałość na medal

  Okna drewniane cechują się ogromną trwałością, a to dzięki klejonej konstrukcji profili, które są sztywne i nie wykazują podatności na wypaczenia. To jednocześnie sprawia, że nadają się także do niestandardowych przeszkleń. Zachowując zasady prawidłowego montażu okien, mamy pewność, że cała konstrukcja jest w pełni stabilna, nie ulegając naprężeniom i rozszczelnieniu nawet po latach użytkowania.

  Drewno – naturalnie pozyskiwany surowiec

  Drewno to naturalny surowiec, pozyskiwany i obrabiany w ten sposób, by zminimalizować negatywny wpływ na środowisko. Dobrze prowadzona gospodarka leśna to gwarant, że lasy nie pustoszeją, bo w miejscu wyciętych drzew sadzi się nowe okazy. To samo powiemy o obróbce materiału, podczas której nie stosuje się tworzyw sztucznych, zresztą, jako materiał naturalny ulega biologicznemu rozkładowi, jego odpady zaś są sukcesywnie przetwarzane na materiały użytkowe, tj. płyty wiórowe, karton, papier.

  Okna drewniane są piękne, ale nie tylko ich wyjątkowy wygląd zachwyca, ponieważ cenione są również za walory praktyczne. Jeśli szukamy więc trwałych okien, które przetrwają długie lata, a jednocześnie wzbogacą estetycznie nasz budynek, postawmy na drewno!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane