• Menu

  Jak przeprowadzić montaż okien w ciasnym miejscu?

  Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie w szeregówce zlokalizowane na niewielkiej działce? Dzisiaj ograniczona przestrzeń nie stanowi już przeszkody, gdy marzysz o zainstalowaniu dużych okien czy przeszklonych ścian. Wystarczy zaangażować do prac specjalistyczny sprzęt nadający się do pracy w wąskich przejściach.

  Ludzie chcą mieszkać we wnętrzach, które są przytulne i jasne. Dlatego coraz częściej decydują się na duże przeszklenia. Te z kolei, choć wyglądają spektakularnie, mają specjalne wymagania montażowe. Ze względu na to, że są ciężkie i wielkoformatowe do ich osadzania potrzebne są specjalistyczne maszyny.

  Odpowiednio przygotowane miejsce montażu

  Ściana, w której osadzone ma zostać okno, powinna zostać odpowiednio zaprojektowana. Gdy na placu budowy pojawi się już wynajęty żuraw z przyssawkami do szkła, dobrze, żeby mógł on od razu przejść do działania. Nawet okna wielkogabarytowe osadza się w warstwie ocieplenia w murze dwuwarstwowym lub w osi muru jednowarstwowego. Dalej, do osadzenia stosuje się kotwy, belki lub konsole nośne. Te powinny być dopasowane do konkretnego wymiaru oraz wagi okna.

  Kompaktowe przyssawki do szkła

  Odpowiednio przygotowana przestrzeń montażowa to jedno. Kolejnym krokiem jest zaangażowanie sprzętu, który podoła wymogom – uniesie duży ciężar, bez uszkadzania szkła, a zarazem zmieści się w trudno dostępnym miejscu. Problematyczne jest zwłaszcza osadzanie okien czy drzwi na działkach zarośniętych drzewami, krzewami, znajdujących się w bardzo bliskim sąsiedztwie murów czy innych zabudowań.

  Przyssawki do szkła zazwyczaj sprawdzają się w takiej sytuacji najlepiej. Przede wszystkim występują w kilku wariantach, dlatego z łatwością dobierzesz urządzenie o potrzebnym udźwigu i małych gabarytach. Czy wiesz, że urządzenia UPG czy Kappel mogą pracować nawet na nachylonym, nierównym terenie, a niewielka waga własna pozwala na użytkowanie ich wewnątrz budynków?

  mini żurawie

  Manipulatory i mini żurawie do zadań specjalnych

  Na ograniczonym metrażu równie dobrze radzą sobie manipulatory do szkła, czyli urządzenia samojezdne oraz mini żurawie, które swobodnie zmieszczą się w świetle drzwi wynoszącym 90 cm.

  Do ich największych zalet należy to, że pomimo swojej niewielkiej konstrukcji oraz wagi, oferują bardzo dobre parametry – udźwig nierzadko przekracza 1000 kg, co pozwala na bezpieczne przenoszenie (nawet w ciasnych miejscach) i osadzanie w ramach popularnych obecnie okien FIX, drzwi tarasowych HS, świetlików dachowych oraz fasad szklanych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane