• Menu

  Odpowiednie buty robocze oraz akcesoria BHP w każdej sytuacji!

  Jednym z podstawowych akcesoriów pracowniczych – zwłaszcza w zawodach ryzykownych, w których musimy zachować szczególną ostrożność ze względu na różnego typu zagrożenia – są buty robocze. To niesamowicie ważna część garderoby, szczególnie w przypadku potrzeby całościowej ochrony ciała, podczas występującego ryzyka uszkodzenia skóry w jego niższych partiach.

  buty robocze

  W niektórych zawodach jest to całkowicie niezbędne akcesorium w komplecie odzieży BHP. W wielu krajach europy zachodniej, nawet w prostych pracach – przy magazynowaniu lub transportowaniu, buty ochronne, czyli tzw. safety shoes są koniecznością. Większa świadomość zagrożeń sprawia, że pracodawcy oraz pracownicy zdają sobie mocniej sprawę z konieczności korzystania z nich oraz bezpieczeństwa, jakie ze sobą niesie.

  Również podczas codziennej – lżejszej pracy, buty powinny być niezbędnym elementem wyposażenia każdego pracownika fizycznego. Regularnie korzystanie z odpowiednich butów znacząco zwiększa bezpieczeństwo – nasze stopy są bowiem narażone w każdym momencie robót. Nie tylko w sytuacjach wyjątkowych i nieprzewidywalnych, kiedy coś nam na nie upadnie lub najedzie powodując zgniecenie i uraz nogi. Również wtedy, gdy niefortunnie staniemy na nierównej powierzchni, mogąc przykładowo skręcić kostkę. Dobrze skonstruowane buty ochronne, spełniające wymogi BHP,  skutecznie chronią przed tego typu zagrożeniami.

  Buty robocze na każdą porę

  Jakie jednak buty ochronne wybrać, by były nie tylko jak najbardziej uniwersalne, ale również trwałe, wygodne i dobrze spełniały swoją funkcję ochronną? Warto zaznajomić się dobrze z konkretną ofertą sklepu sprzedającego tego rodzaju wyposażenie. Najlepiej, żeby był to sklep z wysokiej klasy osprzętem BHP, taki jak np. Protego.pl. Pozwoli to wyeliminować produkty niskiej jakości, czy podróbki. Kiedy już znajdziemy nasze upragnione buty, dobrze zastanowić się, jaki konkretnie model będzie idealny do wykonywanej przez nas pracy, oraz jakim warunkom roboczym będziemy musieli sprostać. Jest to jeden z kluczowych elementów – z tego względu buty robocze dzielą się na różne kategorie i zawody.

  Przyjęło się, że w szpitalach i aptekach stosowane są bardzo często tzw. drewniaki. Różnego typu zawody fizyczne wymagają korzystania z bardziej sztywnego i wytrzymałego obuwia roboczego, chroniącego jednocześnie całą stopę, często ze wzmocnionym dodatkowo metalowym noskiem. Równie ważna jest wygoda ich noszenia – w końcu będą na naszych stopach każdego dnia, przez wiele godzin. Istotna jest temperatura wewnątrz oraz to, żeby nasza noga zbytnio się w nich nie pociła. Z tego względu, w okresie letnim dobrze jest zmienić je na buty robocze letnie, które również są dostępne w wielu sklepach BHP.

  Obuwie ochronne dla każdego

  Odpowiednie obuwie powinno być dopasowane według preferencji pracownika. Niektórzy potrzebują porządniejszych i trwalszych modeli, a inni wygodniejszych, by pracowało im się w nich lepiej. Komfort jest istotnym elementem efektywności wykonywanej pracy, a np. przewiewny materiał może go znacznie zwiększyć podczas upalnych dni. Równie dobrze mogą się sprawdzić buty z otwartymi palcami, lub obuwie ochronne w typie sandałów.

  Wykonane z wystarczająco odpornego materiału,  mogą nam dać stabilność i bezpieczeństwo w wielu rodzajach robót. Wybór odpowiedniego obuwia bezpiecznego to z pewnością jeden z ważniejszych wyborów podczas wykonywanej pracy, dlatego należy to zrobić rozsądnie. Dobrej jakości buty robocze letnie świetnie sprawdzą się podczas upałów, podczas gdy zabudowane obuwie ocieplane idealne będzie na zimę.

  Jeśli chcesz kupić buty robocze warto wybrać odpowiedni sklep czy hurtownie bhp, która dysponuje szeroką ofertą handlową i niskimi cenami.

  2 odpowiedzi na “Odpowiednie buty robocze oraz akcesoria BHP w każdej sytuacji!”

  1. teowo pisze:

   Jakich firm kupujecie obuwie ochronne ?

  2. Karol Kurczaba pisze:

   Ja od kilku lat kupuję w Castoramie – są ok

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane