• Menu

  Elementy odzieży ochronnej i roboczej. Nie zapomnij o tym w sklepie internetowym BHP!

  Sklepy BHP mają to do siebie, że potrafią przerażać. Dla osoby, która nie bywa w nich na co dzień, stanowią prawdziwy labirynt. Po pięciu minutach przypominają bardziej escape room. Chcesz z nich wyjść, udowadniając sobie, że potrafisz. Problem polega na tym, że wcześniej musisz rozwiązać sporo zagadek, a każde rozwiązanie przynosi kolejne pytania.

  Czego one dotyczą? Głównie przepisów i przydatności. Prawdopodobnie czasem myślisz, że te pierwsze zostały wymyślone po to, by utrudniać Ci życie. A tak nie jest. W rzeczywistości zanim powstało prawo dotyczące odzieży ochronnej, ludzie gubili się w tym temacie jeszcze bardziej. Co oczywiście prowadziło do wielu niebezpiecznych wypadków.

  odzież ochronna

  Odzież robocza i ochronna. Czym się różnią?

  W tym miejscu możesz odetchnąć z ulgą. Nie będziemy się tu rozwodzić o prawnych paragrafach. Zamiast tego pomożemy Ci stworzyć prostą listę zakupów. Jak? Wymienimy po kolei elementy, które musisz nabyć lub odrzucić. W ten sposób wizyta w sklepie stanie się znacznie prostsza. Ale najpierw wyjaśnijmy podstawowe pojęcia.

  Czy wiesz, że odzież robocza wcale nie musi być ochronna? Oczywiście, chroni przed brudem. Ale powiedzmy sobie szczerze: brud nie jest jedynym czynnikiem potencjalnie szkodliwym dla Twojego personelu. Jeśli odzież nazywa się ochronną, oznacza to, że zabezpiecza Twoich pracowników przed uszczerbkiem na zdrowiu lub nawet utratą życia.

  Rodzaje odzieży ochronnej.

  Aby zdecydować, co będzie Ci potrzebne, musisz najpierw określić, na co są narażone zatrudnione przez Ciebie osoby. Pracują w deszczu lub na mrozie? Zaglądasz do działu z odzieżą nieprzemakalną lub ocieplaną. Są narażeni na działanie ognia albo elektryczności? Odzież trudnopalna, żaroodporna bądź elektrostatyczna będzie dla nich idealna.

  W laboratoriach może przydać się odzież kwasoodporna. Mechanikom samochodowym przydadzą się modele olejoodporne. Osobom pracującym w kanalizacji zdecydowanie trzeba przydzielić odzież wodoodporną. Robotników pracujących po zmroku przy ruchliwych ulicach lub ciężkim sprzęcie należy dać ostrzegawczą odzież ochronną.

  Podstawowe elementy ochronnego ubrania roboczego.

  Wiesz już, jakiego rodzaju odzieży szukasz. Teraz zajmijmy się tym, czego konkretnie Ci potrzeba.

  W sklepie BHP znajdziesz bluzy, koszulki, koszule, fartuchy, kamizelki i kurtki. Nogi możesz ochronić za pomocą spodni roboczych (krótkich lub długich). Możesz też wybrać ogrodniczki, które są bardziej praktyczne, jeśli Twoi pracownicy często się schylają. Jeśli wolisz ubranie, które ochroni całe ciało, wybierz kombinezon. Albo od razu postaw na komplet ochronny, by nie szukać elementów odzieży oddzielnie.

  To nie wszystko. Pracowników narażonych na mróz lub ogień możesz także wyposażyć w bieliznę, skarpetki i czapki.

  Ochrona głowy, rąk, oczu, słuchu i dróg oddechowych.

  Nawet najlepsza odzież ochronna nie zapewnia stuprocentowego bezpieczeństwa, jeśli Twoi ludzie mierzą się w pracy z pyłem, hałasem czy żrącymi, chemicznymi środkami. Dlatego w zależności od ich potrzeb wyposaż ich w maski, półmaski lub systemy wymuszonego obiegu powietrza. Możesz również zaoferować im nauszniki lub zatyczki do uszu.

  Nie zapomnij o podstawowych artykułach BHP. Kask czy profesjonalne rękawice dostosowane do specyfiki zawodu naprawdę mogą ocalić komuś życie. Z kolei dobrze dobrane nakolanniki sprawią, że Twoi podwładni będą pracować na kolanach bez zbędnego bólu. Zminimalizujesz też ryzyko wystąpienia u nich poważnych schorzeń w przyszłości.

  Obuwie ochronne do odzieży BHP.

  Zestaw odzieży do pracy nie będzie kompletny bez dobrych butów. Przy trzewikach, kaloszach, półbutach, sandałach i mokasynach warto zainwestować we wzmocniony podnosek. Ten element zabezpiecza stopę przed uszkodzeniem, gdy spadnie na nią ciężki przedmiot. Prócz tego zwróć uwagę na to, czy podeszwa jest antypoślizgowa lub odporna na oleje i kwasy.

  Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat odzieży, akcesoriów lub obuwia BHP, czekamy w naszym sklepie Bhponline-24.pl pod mailem i telefonem. Siedzimy w tej branży od ponad 25 lat. Gdy opiszesz nam swoją sytuację, pomożemy Ci szybciej, niż myślisz. Dlaczego? Bo nam na tym zależy. A przy tym dobrze wiemy, jak to zrobić.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane