• Menu

  Od czego zależy wartość składki OC?

  Chcesz wykupić ubezpieczenie OC, a przy okazji nie przepłacać? Wbrew pozorom jest to jak najbardziej możliwe. Kluczowe jest to, abyś zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów, które mają wpływ na wysokość składki OC.

  wysokość składki OC

  Co ma wpływ na wysokość składki OC?

  Porównywanie ofert

  Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, dlatego firmy ubezpieczeniowe nie muszą szczególnie obniżać swojej oferty, bo wiedzą, że i tak znajdą zainteresowanych. Czy zatem jesteśmy skazani na wysokie koszty? Niekoniecznie. Kluczowe jest jednak to, aby poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie wszystkich dostępnych na rynku opcji. Sporym ułatwieniem może być najlepsza porównywarka OC. Wystarczy, że uzupełnisz kilka informacji, np. na temat swojego wieku, posiadanego auta itp., a uzyskasz informacje na temat najkorzystniejszych dla Ciebie ofert, pomiędzy którymi powinieneś wybierać.

  Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się korzystać z takich porównywarek, zamiast przeszukiwać Internet samodzielnie czy dzwonić do każdego towarzystwa ubezpieczeniowego osobiście.

  Kupowanie w pakiecie

  Skoro chcesz zaoszczędzić, a przy tym wszystkim naprawdę zależy Ci na swoim bezpieczeństwie i zabezpieczeniu swojego samochodu, to koniecznie rozważ kupowanie OC w pakiecie. Zdecydowana większość firm ubezpieczeniowych oferuje korzystne zniżki dla osób, które chcą wykupić na raz kilka ubezpieczeń. Z jednej strony zyskasz pewność, że niezależnie od tego, co się stanie w trakcie jazdy czy choćby zaparkowania pojazdu na parkingu, na pewno znajdziesz rozwiązanie. Coraz więcej kierowców decyduje się na pakiet OC+AC. Takie połączenie sprawia, że składka OC znacząco się obniża, a dodatkowo zyskujesz ochronę dla swojego samochodu. Szczególnie ma to znaczenie w kontekście nowego auta. Koniecznie rozważ także inne ubezpieczenia, np. NNW czy dodatkowe ubezpieczenie szyb oraz opon.

  Parametry samochodu

  Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że to właśnie samochód, który chcesz ubezpieczyć, ma największy wpływ na to, jaka będzie wysokość składki OC. Istnieje szereg najważniejszych parametrów, na które najczęściej zwracają uwagę firmy ubezpieczeniowe, takie jak:

  • marka auta – droższe marki, np. Audi czy BMW wpływają na wzrost OC w porównaniu do samochodów takich marek jak Skoda, Toyota czy Dacia,
  • wiek samochodu – przy nowych samochodach OC jest wyższe, ale bardzo stare samochody także wpływają na wzrost OC,
  • rodzaj paliwa – najdroższe OC płacą kierowcy, którzy posiadają auta na gaz i benzynę,
  • wielkość silnika – kolejnym parametrem wpływającym na wysokość składki CO, jest pojemność silnika, im jest on większy, tym zapłacisz więcej za ubezpieczenie.

  Bardzo często mówi się, że wpływ na wysokość składki OC ma także kolor karoserii. Nie jest to oficjalne stanowisko. Jednak, kiedy spojrzy się na statystyki, to okazuje się, że istnieje zależność między stylem jazdy, wypadkowością a kolorem karoserii. Najczęściej wskazuje się, że najwięcej wypadków powodują kierowcy prowadzący czerwone samochody, a najmniej niebieskie auta.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane