• Menu

  Nowy serwis DAF w Opolu

  20150818_06 Firma WTC Sp. z o.o., autoryzowany dealer firmy DAF, otworzyła nową stację serwisową w Opolu. Dogodna lokalizacja, jak również szeroki wachlarz usług zapewnią klientom kompleksową obsługę. Zlokalizowany przy ulicy Wrocławskiej serwis, 14 km od zjazdu z autostrady A4, jest największym tego typu obiektem serwisowym na Opolszczyźnie.

  Autoryzowany serwis marki DAF posiada 7 stanowisk przejazdowych o długości 28 m każdy, dwa zestawy przestawnych podnośników firmy Stertil-KONI, najnowocześniejszą linię diagnostyczną, wyposażoną w rolki do pomiaru sił hamowania, płytę do badania zbieżności wstępnej oraz szarpak do precyzyjnego określenia luzu w układzie zawieszenia pojazdów.

  Stacja wyposażona została w nowoczesne stanowisko napraw blacharskich, umożliwiające wykonywanie skomplikowanych napraw ram i kabin. Docelowo w tej lokalizacji zostanie uruchomione stanowisko napraw lakierniczych z nowoczesną bezpyłową kabiną lakierniczą, umożliwiającą lakierowanie pojazdów od osobowych po ciężarowe.

  Część serwisowa obiektu, zajmująca ponad 1100 m², wyposażona jest dodatkowo w odrębne pomieszczenie o powierzchni 70 m² do napraw podzespołów. Obiekt posiada centralny system dystrybucji i monitoringu materiałów olejowych renomowanego producenta – szwedzkiej firmy ORION. Powierzchnia magazynowa zajmuje prawie 300 m², a cały serwis w sumie – 2200 m². Stacja serwisowa spełnia wszystkie standardy  DAForaz normy jakościowe i środowiskowe.

  W obiekcie szczególnie zadbano o komfort kierowcy oczekującego na naprawę. Postęp prac może obserwować przez szklaną ścianę z pokoju kierowców, a w przypadku napraw wymagających pozostawienia na noc pojazdu w serwisie – możliwość skorzystania z pokoju hotelowego. Na terenie obiektu znajdują się dwa niezależne, komfortowe pomieszczenia hotelowe, wyposażone w łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym. Przy obiekcie znajduje się parking mogący pomieścić nawet 50 zestawów pojazdów ciężarowych.

  Firma WTC Sp. z o.o. należy do kapitałowej Grupy DBK, która posiada dwa serwisy do obsługi pojazdów DAF oraz oferuje pełen pakiet usług oferowanych przez DAF. Drugi, bliźniaczy obiekt powstaje w Sosnowcu. Termin jego oddania to początek 2016 roku.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane