logo
logo
logo
logo
Mercedes EQS SUV

Nowy Mercedes EQS SUV – elektryczny luksus
Opublikowano: 26 maja 2022

Mercedes oficjalnie zaprezentował w tym miesiącu swoją nowość. Do elektrycznej limuzyny Klasy S dołączył luksusowy EQS SUV. Jest to największy SUV o napędzie elektrycznym od niemieckiego producenta. Będzie mógł on przewieźć aż 7 osób.

Mercedes to jedna z najbardziej luksusowych marek. Aby zdobyć to miano, musiała sobie na nie silnie zapracować. Jednakże od samego początku, niemiecki producent pracuje na najwyższych obrotach i nie zwalnia tempa. 19 kwietnia odbyła się premiera najnowszego auta – elektrycznego SUV-a, który dołączył do rodziny Mercedes EQS.

Wymiary i wygląd

Mercedes EQS SUV należy do rodziny EQS, co wiele nam mówi o jego wymiarach. Ma taki sam rozstaw osi – 321 cm, nadwozie mierzy 512,5 cm długości, 195,9 cm szerokości oraz 171,8 cm wysokości. SUV jest o ponad 9 cm krótszy od Mercedesa EQS, ale jest od niego szerszy o 3,5 cm i wyższy o ponad 20 cm.

Mercedes EQS SUV

Styliści i projektanci Mercedesa stale potrafią zachwycić. Pomimo swoich wymiarów, SUV wygląda na bardzo zgrabne auto – a to wszystko dzięki opływowym liniom. Atrakcyjnie zaprojektowane nadwozie, skrywa atrakcyjne wnętrze. Najważniejszy jest tu kokpit, który oparty jest na dotykowych ekranach. W podstawowej wersji SUV-a znajduje się 12,8-calowy pionowy ekran. W innych wydaniach można spotkać się z rozbudowanym systemem MBUX, zawierającym trzy wyświetlacze – centralne (17,7 cala) i dwa boczne (12,3 cala każdy).

To zachwycające, luksusowe auto wykończone drewnem, aluminium czy Alcantarą, pomieści nawet siedem osób. Zawdzięcza to opcjonalnemu, trzeciemu rzędowi foteli, dzięki czemu ma on przewagę nad zwykłym EQS-em. Co więcej, drugi rząd foteli można przesuwać elektrycznie aż o 13 cm, dzięki czemu pojemność bagażnika rośnie z 565 do 800 litrów. Jeśli jednak w samochodzie znajduje się siedem osób, bagażnik zmniejsza się do 195 litrów.

Trzy wersje silnikowe do wyboru

Wszyscy zainteresowani kupnem Mercedesa EQS SUV będą mieli do wyboru trzy wersje silnikowe. Każda z nich wyposażona będzie w akumulator 107,8 kWh. Dzięki baterii, która może być ładowana prądem stałym z mocą 200 kW, będzie możliwość 15-minutowego “tankowania”, aby otrzymać 250 km zasięgu. Wersje silnikowe Mercedesa EQS SUV to:

  • EQS SUV 450+ (360 KM, 568 Nm) –  akumulator: 107,8 kWh, tylni napęd, średnie zużycie energii: 18,6-23 kWh/100 km, zasięg: do 660 km,
  • EQS SUV 450 4MATIC (360 KM, 800 Nm) – akumulator: 107,8 kWh, napęd na wszystkie koła, średnie zużycie energii: 20-24 kWh/100 km, zasięg: do 613 km,
  • EQS SUV 580 4MATIC (544 KM, 858 Nm) – akumulator: 107,8 kWh, napęd na wszystkie koła, średnie zużycie energii: 20-24 kWh/100 km, zasięg: do 613 km.

Zawieszenie i prowadzenie

Każda z wersji napędowych otrzyma pneumatyczne zawieszenie Airmatic z adaptacyjnym tłumieniem. Będzie można wybrać kilka trybów pracy: Sport, Eco, Comfort i Individual. Modele 4MATIC otrzymają dodatkowo ustawienie Offroad. SUV wyposażony jest również w seryjnie montowany układ czterech skrętnych kół, gdzie koła tylnej osi wychylają się maksymalnie o 4,5 stopnia.

Mercedes EQS SUV

Jesteś zainteresowany zakupem Mercedesa EQS SUV? Sprawdź Mercedes – auta używane – unikalną ofertę na certyfikowane auta używane przygotowaną przez  salon MB Motors Janki al. Krakowska 5C, 05-090 Falenty.

zdjęcia: group-media.mercedes-benz.com


Mercedes EQS SUV w wersji Maybach

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

najtańsze OC

Które firmy mają w ofercie najtańsze OC?...

Szukasz towarzystwa ubezpieczeniowego, które zaproponuje optym...
Samochody z USA

Czym jest portal AutazUSA.pl?...

Auta z USA to portal tematyczny poświęcony zagadnieniom związanym z im...
kia e-niro

Elektryczne radiowozy już wyjechały na drogi...

Po drogach całego świata porusza się coraz więcej samochodów z napędem...
Kia Niro

Nowa Kia Niro – crossover przyszłości...

Kia Niro to niezwykle interesująca propozycja w segme...