• Menu

  Nowocześnie lub klasycznie. Znajdź swoje miejsce

  Mowa oczywiście o Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, łączącej tradycję z nowoczesnością, obchodzącej w bieżącym roku 60. jubileusz założenia

  Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa to ogromna spółdzielcza rodzina, jaką tworzy 15 895 członków. Przypomnijmy, że swoją działalność rozpoczęła w 1957 r. Doskonale odnalazła się w realiach budownictwa mieszkaniowego (i nie tylko) na Górnym Śląsku. Zasoby Spółdzielni zlokalizowane są w większości dzielnic Katowic zarówno w centrum, jak i w śródmieściu miasta, a także w dzielnicach miejskich: Bogucice, Zawodzie, Szopienice, Janów, Murcki, Giszowiec, Ligota, Brynów, Wełnowiec, Dąb, Józefowiec oraz Osiedle Paderewskiego.

  Wśród wybudowanych przez Spółdzielnię budynków wielorodzinnych znajdują się obiekty bardzo wysokie, które wpisały się na stałe w pejzaż Katowic, jak np. 24-kondygnacyjny HPR-owiec (przy ul. Sokolskiej ), popularne, również 24-kondygnacyjne „Gwiazdy” (przy al. Walentego Roździeńskiego) czy też 17-kondygnacyjna „Superjednostka” – jeden z największych bloków mieszkalnych w Polsce, usytuowany przy alei Wojciecha Korfantego. Są też i budynki niższe (tzn. budynki wysokie, średniowysokie, niskie), jak np. piękne „zielone” osiedle im. Alfonsa Zgrzebnioka w atrakcyjnej dzielnicy Katowic oraz komfortowe domki jednorodzinne.

  Spółdzielnia budująca i nowoczesna

  Wielkość Spółdzielni, umiejętne zarządzanie oraz doświadczenie stanowią potencjał pozwalający na śmiałe planowanie rozwoju. Dlatego Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, jako jedna z niewielu konsekwentnie buduje od lat i oddaje do użytku nowe mieszkania.

  W ciągu ostatnich lat Spółdzielnia, w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, zrealizowała inwestycję w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Katowicach, czyli kompleksie mieszkaniowym pn. „Rekreacyjna Dolina – Mały Staw” przy ul. Pułaskiego, w sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów, nieopodal Katowickiego Parku Leśnego.

  To najatrakcyjniejsze i eleganckie miejsce w centrum Katowic, świetnie skomunikowane ze śląską aglomeracją. Wybranie tego miejsca do życia oznacza oazę spokoju oraz dostęp do ogromnych obszarów zieleni usytuowanych nad kilkoma stawami, tras rowerowych, rolkostrady i innych ogólnodostępnych obiektów sportowych, takich jak korty tenisowe, basen, nowocześnie wyposażone miejsca zabaw dla dzieci, młodzieży oraz sieci placówek służby zdrowia, szkół, przedszkoli i wyższych uczelni.

  To właśnie ta inwestycja została w 2015 roku uznana przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami za Inwestycję Roku oraz znalazła się w gronie laureatów konkursu Housemarket Silesia Awards 2016 w plebiscycie na najlepsze inwestycje mieszkaniowe w województwie śląskim w kategorii „Zielone osiedle”.

  Przyszłość w nowych pomysłach

  Obecnie Spółdzielnia posiada jeszcze w swej ofercie (to już końcówka) komfortowe lokale w trzypiętrowych budynkach z windami i podziemnymi garażami. To niemała gratka dla potencjalnych nabywców i miłośników urokliwych miejsc.

  Oprócz wspomnianego osiedla Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa realizuje kolejny projekt przy ul. Domeyki w dzielnicy Murcki, gdzie powstaje 4-kondygnacyjny blok wielorodzinny, z 20 mieszkaniami o powierzchni lokali od 37 m2 do 112 m2. Budynek ten powstaje w technologii tradycyjnej oraz wyposażony jest w windę, balkon dla każdego mieszkania, drzwi wejściowe typu antywłamaniowego, instalację videodomofonową, TV i Internet, parking z 30 miejscami postojowymi przy budynku. Zakończenie budowy mieszkań przewiduje się na III kwartał roku 2017 (mieszkania w programie „Mieszkania dla Młodych”). Trwa nabór osób chętnych do zamieszkania w tym miejscu.

  W planach Spółdzielnia ma również zespół mieszkaniowy z 50 mieszkaniami w dzielnicy Szopienice przy ul. Morawy, budynek mieszkalny przy ul. Ligockiej w dzielnicy Ligota czy też wielopoziomowy parking na osiedlu Kukuczki przy ul. Podhalańskiej.

  Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa od lat stale poszukuje optymalizacji kosztów, prowadząc działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w budynkach poprzez modernizację dźwigów osobowych, wymianę źródeł światła na oświetlenie typu LED z zastosowaniem czujników typu zmierzchowego i mikrofalowego. Ponadto w KSM znalazły zastosowanie również panele solarne (dzięki czemu wykorzystuje się energię słoneczną) oraz wodomierze i podzielniki ciepła z odczytem radiowym.

  Dla małych, ale i potrzebujących

  Działalność Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie ogranicza się jednak wyłącznie do realizacji nowych inwestycji oraz zarządzania i administrowania posiadanymi zasobami mieszkaniowymi. Wizytówką Spółdzielni jest również mająca wieloletnie tradycje, kulturotwórcza, społeczna i oświatowa działalność prowadzona na wszystkich 17 osiedlach Spółdzielni.

  Na bazie 6 klubów spółdzielczych, dwóch sal integracyjnych, nowych wielofunkcyjnych boisk itp., w 80 sekcjach zainteresowań organizowanych jest rocznie ponad 460 różnego rodzaju imprez, w tym cieszące się ogromną popularnością „Akcja Zima” i „Akcja Lato”, zapewniające możliwość ciekawego spędzania czasu dzieciom i młodzieży podczas ferii zimowych i wakacji. Działania te dają możliwość rozwoju własnych zainteresowań, umiejętności i pasji oraz ukierunkowane są na wzmacnianie więzi międzyludzkich i integracji spółdzielczej społeczności.

  KSM jest także zaangażowana we współorganizację imprez spółdzielczych o zasięgu wojewódzkim, takich jak np. Regionalny Złaz Rodzinny Mieszkańców Osiedli Spółdzielczych (we wrześniu), coroczny Piknik dla Osób Niepełnosprawnych (w czerwcu) oraz przegląd Zespołów Artystycznych podczas Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości (w lipcu).

  Z myślą o osobach nie radzących sobie życiowo, z osobistymi problemami, potrzebujących czy też zagrożonych wykluczeniem społecznym Spółdzielnia kilka lat temu powołała specjalne stanowisko ds. wolontariatu. Do zakresu jego społecznego oddziaływania należy głównie eliminowanie lub minimalizowanie zaistniałych problemów, koordynacja pomocy doraźnej i socjalnej dla członków Spółdzielni i ich rodzin, jak też pomoc w trudnych sytuacjach życiowych.

  Nagrodzona po wielokroć

  Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa plasuje się w czołówce krajowych i wojewódzkich rankingów, czego dowodem są przyznawane nagrody, wyróżnienia i tytuły, z których najnowsze to:

  • tytuł „Spółdzielnia Dobrze Zarządzana 2016” w konkursie Firma Dobrze Zarządzana, organizowanym przez Magazyn Gospodarczy „Fakty”,
  • tytuł „Inwestycja na Medal” uzyskany w kategorii „Zielone Osiedle” za budowę zespołu budynków „Rekreacyjna Dolina – Mały Staw” w plebiscycie organizowanym przez redakcję „Dziennika Zachodniego” oraz Grupę Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości,
  • tytuł „Filar Spółdzielczości 2016” przyznany przez Redakcję „Forum Przedsiębiorczości”,
  • I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Spółdzielni Mieszkaniowych 2015, organizowanym przez redakcję miesięcznika „Domy Spółdzielcze” w kategorii dużych spółdzielni mieszkaniowych,
  • atest Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego „Firma polecana przez PTM” wraz z logo PTM jako wyraz uznania za rzetelność i skuteczność w realizacji zadań na rzecz mieszkalnictwa.

  Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa oznacza spokój i bezpieczeństwo, to inwestor godny zaufania, który sprawia, iż rośnie zarówno komfort życia, jak i wartość mieszkań dla ich właścicieli.

  www.ksm.katowice.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane