• Menu

  Nowa ustawa antysmogowa – co oznacza dla obywateli?

  ustawa antysmogowaNa początku września do życia weszła ustawa antysmogowa. Każdy już chyba wie, że mamy olbrzymi problem ze smogiem. Szczególnie zagrożone tereny to: Śląsk, Kraków czy też inne tereny południowej Polski.

  Nie jest to już jednak problem na przysłowiowym „papierze”, a podparty faktami. Smog jest zagrożeniem i nie da się tego ukryć. Za smog jesteśmy między innymi odpowiedzialni my. Nie od dzisiaj wiadomo, że osoby które w swoich domach mają piece palą byle czym. Najczęściej są to odpadki, które są niezmiernie szkodliwe dla środowiska oraz dla nas samych. Za kilka lat skutki będą katastrofalne.

  Czym jest spowodowane to, że palimy w piecach byle czym? Tak naprawdę wynika to z braku pieniędzy na opał. W wielu wypadkach zarabiamy bardzo mało i niestety na opał nie wystarcza. Powinniśmy jednak na uwadze mieć zdrowie swoje, swoich rodzin oraz ochronę środowiska i postarać się, aby w piecach lądowało do spalenia tylko to co jest zdrowe. Tego rodzaju opałem jest ekogroszek. Ekogroszek jest droższy od węgla, ale jest w stu procentach lepszych. Nie oddziałuje na środowisko i na nas w sposób negatywny.

  Używając ekogroszku nie musimy się obawiać wielu aspektów. Możemy swobodnie palić. Uwagę należy zwrócić także na piece. Powinny one być przystosowane jak i także lepszej jakości i klasy. Już niebawem państwo oraz miasta będą dofinansować piece lepszej jakości czy też ciągnąć centralne ogrzewanie. Dla mieszkańców miast, którzy mają stare piece jest to świetna wiadomość. Mają szanse poprawić sobie komfort oraz bezpieczeństwo w swoim mieszkaniu.

  Dla osób, które w dalszym ciągu mają piece polecam obowiązkowo zakupić czujnik czadu. Czujniki te nie są drogie, a mogą niejednokrotnie uratować nasze zdrowie oraz życie. Czyż nie warto? Oczywiście, że warto. Wszystkie osoby, które palą w piecach powinny zaznajomić się z treścią ustawy antysmogowej i wynieść z niej wnioski.

  Kierujmy się zdrowym rozsądkiem, a nie będziemy musieli już słyszeć tyle o smogu czy też zaczadzeniach, które niestety mają miejsce bardzo często. Nie czekajmy, aż ktoś zginie tylko działajmy w porę.

  2 odpowiedzi na “Nowa ustawa antysmogowa – co oznacza dla obywateli?”

  1. kraken pisze:

   Paliwem do domowych pieców jest najczęściej węgiel i drewno. Gospodarstwo domowe nie produkuje odpadów tonami, aby mogły one stanowić podstawę „wsadu”.

  2. Michał pisze:

   Rzeczywiście ekogroszek jest rozwiązaniem, jednak przede wszystkim powinniśmy stawić na edukację społeczeństwa, gdyż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że palenie śmieci w tym plastiku jest szkodliwe…

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane