• Menu

  Norwegowie zdominują Kielce i MSPO

  IMG_6789Współpraca polsko-norweska w zakresie obronności od wielu lat układa się doskonale i służy rozwojowi struktur NATO w północnej części sojuszu. Wspólne działania w takich dziedzinach jak łodzie podwodne, amunicja czy systemy informacyjne sprzyjają rozwojowi bezpieczeństwa, ale także budowaniu korzystnych relacji biznesowych. Zwieńczeniem wieloletniej kooperacji polsko-norweskiej będzie wystawa narodowych sił zbrojnych Norwegii podczas tegorocznego MSPO.

  Zdaniem norweskiego Ministerstwa Obrony Narodowej organizowany w Targach Kielce Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego ( MSPO ) daje doskonałą możliwość do poszerzenia współpracy, która przyniesie korzyści obydwu narodom. Gospodarzem norweskiej wystawy będzie Minister Obrony Narodowej Ine Eriksen Soreide. Wiceminister Øystein Bo poprowadzi jedno z seminariów organizowanych podczas MSPO przez kraj wiodący pod hasłem „Polska i Norwegia – Silne partnerstwo w zakresie obronności, przemysłu i technologii: Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”.

  Norweskie nowości na MSPO 2015

  Podczas tegorocznego MSPO Norwegowie zaprezentują na swoich stoiskach wiele nowości. Z pewnością na uwagę zasługuje najmniejszy na świecie osobisty system rozpoznawczy i inwigilacyjny PD-100 PRS. System jest wyposażony w czujnik Black Hornet (BH2), który nie stwarza zagrożenia dla innych pojazdów powietrznych lub personelu naziemnego. Oznacza to, że system może być wdrożony w prawie każdym miejscu bez konieczności uprzedniej koordynacji przestrzeni powietrznej . Jest również praktycznie niewykrywalny zarówno wizualnie jak i słuchowo. Kompaktowy rozmiar i gotowość do działania w 2 minuty zapewnia natychmiastową orientację w sytuacji w formie video w czasie rzeczywistym. System PD-100 PRS zostanie pokazany przez firmę Prox Dynamics.

  Szeroką gamę swoich produktów podczas wrześniowych Targów zaprezentuje też inna norweska firma KONGSBERG, która od wielu lat współpracuje z Polską. Zwiedzający będą mogli zobaczyć w Kielcach system NASAMS oferowane przez norweski koncern w postępowaniu na zestaw przeciwlotniczy krótkiego zasięgu dla Wojska Polskiego w ramach programu Narew.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane