• Menu

  Największe nizinne uzdrowisko w Polsce

  IMG_9036

  Ciechocinek jest największym nizinnym uzdrowiskiem w Polsce. Naturalnym bogactwem  Ziemi Kujawskiej są obfite złoża solanki, posiadającej wybitne właściwości lecznicze. Nie ma takiego drugiego miejsca na ziemi, gdzie źródła solankowe wytwarzałyby tak charakterystyczny, częstokroć  porównywany do nadmorskiego mikroklimat. Ciechocinek, określany mianem „perły uzdrowisk polskich”, przyciąga swoich gości unikatowymi walorami klimatycznymi, jak również wysoką jakością usług leczniczych.

  W miejscowości funkcjonuje Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A. ze swoją 180-letnią tradycją w prowadzeniu działalności lecznictwa uzdrowiskowego. Spółka jest właścicielem infrastruktury decydującej o właściwościach uzdrowiskowych miasta: źródeł solankowych oraz ciągu technologicznego produkcji soli, w skład którego wchodzą tężnie solankowe – unikatowe na skalę europejską naturalne inhalatorium. W tym roku również gmina uzdrowiskowa Ciechocinek obchodzi 100. rocznicę uzyskania praw miejskich.

  Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A. w swoich czterech obiektach sanatoryjnych realizuje pobyty lecznicze zarówno osób dorosłych, jak również dzieci i młodzieży. Nowoczesna baza zabiegowa PUC S.A. przystosowana do rehabilitacji osób niepełnosprawnych pozwala na realizację ponad 60 różnych zabiegów nastawionych na leczenie schorzeń układu ruchu, układu nerwowego, układu krążenia, chorób górnych dróg oddechowych oraz chorób metabolicznych. Priorytetem Spółki jest więc poprawa stanu zdrowia gości dzięki świadczeniu wysokiej jakości usług leczniczych oraz dobroczynnemu klimatowi miasta.

  Choroby cywilizacyjne to jeden z największych obecnie problemów zdrowotnych, bowiem dotykają one coraz to młodszego pokolenia. Kuracje uzdrowiskowe są uznanym sposobem leczenia wielu chorób u dzieci i młodzieży. Niestety, wielu rodziców jest nieświadomych możliwości darmowego pobytu dziecka w sanatorium. Wynika to między innymi z ogólnego przeświadczenia, że jest to usługa niedostępna dla kieszeni przeciętnego człowieka oraz z faktu, iż rodzicom nie ma kto przekazać właściwej na ten temat wiedzy. Nasza praktyka pokazuje, iż  w wielu przypadkach lekarze pierwszego kontaktu nie informują pacjentów o możliwości leczenia uzdrowiskowego dziecka, dopóki ci nie zapytają o to wprost. Pobyt dziecka w sanatorium jest dostępną dla wszystkich ubezpieczonych formą leczenia, bowiem NFZ w całości pokrywa koszty opieki medycznej, zakwaterowania oraz wyżywienia małego pacjenta.

  Kuracja dziecka w sanatorium możliwa jest na podstawie ważnego skierowania poświadczonego przez oddział NFZ. W tym celu wystarczy wraz z lekarzem rodzinnym wypełnić druk wniosku na leczenie uzdrowiskowe oraz następnie przesłać je do odpowiedniego oddziału wojewódzkiego NFZ. Taki wniosek określa m.in. zalecany zakres leczenia dziecka oraz wskazanie spodziewanych bodźców klimatycznych. Odpowiedź z NFZ powinna nadejść w ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku. Jest to niezwykle szybka i nieskomplikowana procedura, która zajmuje zaledwie kilkanaście minut.

  Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A. jest właścicielem i zarządcą jednego z unikatowych w skali kraju obiektów dla dzieci i młodzieży – Szpitala Uzdrowiskowego nr 3 im. dra Markiewicza – który jest wyspecjalizowany w leczeniu metabolizmu u dzieci. Z widocznym i dobrym efektem leczona jest tu dziecięca otyłość, dzięki zastosowaniu diety niskokalorycznej, rozmaitych ćwiczeń grupowych, zajęć w basenie solankowym, zabiegów fizjoterapeutycznych, psychoterapii oraz edukacji zdrowotnej. Ponadto z sukcesem prowadzimy leczenie chorób narządu ruchu, górnych dróg oddechowych, układu nerwowego oraz schorzeń reumatoidalnych naszych młodych pacjentów.

  Lokalizacja Szpitala w sąsiedztwie tężni solankowych jest wymarzonym miejscem na kurację dla dzieci i młodzieży. Obiekt ten w 2015 roku przeszedł gruntowną modernizację, na miejscu znajduje się kompleksowa, nowoczesna baza zabiegowa wraz z basenem solankowym oraz szkoła zapewniająca naukę w oddziałach przedszkolnych, szkole podstawowej i gimnazjum.

  Brak profilaktyki oraz odpowiedniej reakcji ze strony lekarzy i rodziców prowadzą do zaburzeń zdrowotnych, natomiast pobyt dziecka w sanatorium jest doskonałym sposobem na pozbycie się często nawracających stanów chorobowych wszelkiego typu. Zachęcamy więc Państwa do rozpowszechniania tych informacji – zastosowane w odpowiednim czasie leczenie uzdrowiskowe przynosi wyłącznie korzyści, zaś dzięki Waszej pomocy, razem możemy zdziałać o wiele więcej.

   

  
  

   

   

  Jedna odpowiedź do “Największe nizinne uzdrowisko w Polsce”

  1. Sipowicz pisze:

   Uzdrowisko Ciechocinek nie przez przypadek jest takim sławnym, wręcz kultowym sanatorium. W pełni zasłużone są te pochwały kuracjuszy. 180 lat tradycji i co za tym idzie doświadczenia Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek naprawdę robi wrażenie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane