• Menu

  Największa inwestycja w historii Płońska

  22-tysięczny Płońsk stawia na ekologię i ochronę środowiska. Miasto buduje dwie obwodnice i sieć ścieżek rowerowych. Wszystko po to, aby ograniczyć ruch w centrum miasta i zachęcić do korzystania z ekologicznych środków transportu.

  Prace związane z największą w historii Płońska inwestycją pn. „Budowa ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej”, na którą Płońsk pozyskał dofinansowanie unijne w wysokości 50 mln zł i ponad 5 mln zł z budżetu państwa, przebiegają zgodnie z planem. – Na obwodnicy zachodniej, od ul. Płockiej do rzeki, powstają chodniki i ścieżki rowerowe. Do wykonania pozostał wodociąg i konstrukcja drogi wraz z nawierzchnią. Od rzeki do ul. Szkolnej trwa wymiana gruntów, wykonywane są nasypy, a także kanalizacja sanitarna i deszczowa – informuje burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

  Budowa obwodnicy zachodniej Płońska

  Budowa obwodnicy zachodniej Płońska

  Wymieniono już grunt na całej długości obwodnicy centrum miasta – od Góry Kawałkowskiego do ul. Grunwaldzkiej. Usunięto kolizję z siecią elektroenergetyczną, która była zlokalizowana na trasie wykopu. Gotowe są już ścieżki rowerowe przy ul. 1 Maja. Trwa ich budowa na odcinku od torów do ul. Kopernika. Powstaje zjazd z ul. Kopernika do parku Wolności po południowej stronie rzeki. Ścieżki będą także na odcinku od obwodnicy zachodniej do torów kolejowych, a także od istniejących ścieżek przy targowisku Manhattan do ul. Postępu Rolniczego na Poświętnem. Trwa budowa ścieżek przy ulicach powiatowych – od ul. Kopernika do skrzyżowania z ul. Szkolną i do ronda u zbiegu Kopernika, Młodzieżowej i Jaworskiego.

  Co został odo zrobienia? Wybudowane zostaną jeszcze ciągi piesze i rowerowo-piesze, a także sama nawierzchnia drogi. Kanalizacja sanitarna i deszczowa powstaje też na odcinku od ulicy Szkolnej do ulicy Młodzieżowej, gdzie czeka nas jeszcze wymiana gruntów, wykonanie nasypów, a także budowa wodociągu, chodników, ścieżek rowerowych i drogi. Gotowe są podpory mostu na Płonce. Trwają prace związane z wykonaniem podpór zastępczych do montażu stalowej konstrukcji nośnej mostu. – W ramach projektu wybudowane zostaną też ścieżki przy ul. Młodzieżowej – od skrzyżowania z ul. Kopernika do granic miasta i od granic miasta aż do Arcelina – mówi burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

  Drogi rowerowe pojawią się, rzecz jasna, wzdłuż obwodnicy zachodniej i obwodnicy centrum. Projekt zakłada również budowę trzech parkingów „Parkuj i jedź” oraz stworzenie komunikacji miejskiej i obsługującego ją systemu.

  Płońsk

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane