• Menu

  Wymarzony samochód w zasięgu ręki

  W dzisiejszych czasach ciężko jest nam funkcjonować bez samochodu. Przemieszczamy się z domu do pracy czy na uczelnię, często wyjeżdżamy do rodziny, znajomych lub też chcemy wyrwać się za miasto. We wszystkim tym bardzo pomocne okazują się być własne cztery kółka.

  Wiadomo, że każdemu z nas marzy się samochód z górnej półki, który nie tylko będzie się doskonale prezentował, ale też będzie pojazdem niezawodnym, z którym uda nam się przejechać setki tysięcy kilometrów. Jednak wiadomo – taka jakość kosztuje. Jeśli nie jesteśmy z tych, którzy odkładają każdą zarobioną złotówkę, jedyną szansą na kupno takiego wymarzonego samochodu może być kredyt samochodowy.

  Dlaczego warto wybrać kredyt samochodowy?

  Obecnie banki prześcigają się w swoich ofertach. Proponują różnego rodzaju kredyty, chcą pożyczać pieniądze na wszelakie cele – także na samochody. Jak jednak wiadomo, kredyt samochodowy może być oparty na mniej lub bardziej korzystnych zasadach dla klienta. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie takiej pożyczki, sprawdźmy, czy wybraliśmy odpowiednią opcję.

  Dlaczego warto sięgnąć po takie rozwiązanie? Ponieważ odpowiednio wybrany kredyt samochodowy pozwoli nam na kupno wymarzonego samochodu w krótkim czasie. Optymalne dla nas raty sprawią, że aż tak boleśnie nie odczujemy nowego zakupu w portfelu. Jaki kredyt samochodowy będzie najlepszy? Na co warto zwrócić uwagę? Otóż jest kilka elementów, które sprawiają, że jedne propozycje banków są zdecydowanie korzystniejsze od innych. O jakich elementach mowa?

   Zwróć uwagę na…

  Przede wszystkim na to, na jak długi czas bank chce udzielić kredytu. Najlepsze są takie rozwiązania, które zakładają rozłożenie zobowiązania na kilka lat. Ważne, zwłaszcza w świetle nie tak dawnych zawirowań z frankiem szwajcarskim, jest również to, aby dany bank mógł nam zagwarantować stałą wysokość raty, bez względu na wszystko. Wybierając odpowiedni kredyt samochodowy musimy zwrócić uwagę na oprocentowanie.

  Na szczęście obecnie na rynku kredytów można znaleźć taki, którego oprocentowanie nie będzie zbyt wysokie. Dzięki temu, oprócz pożyczonej kwoty właściwej, nie będziemy musieli płacić horrendalnie wysokich odsetek.

  Warto wiedzieć, że kredyty na samochody wcale nie muszą być udzielane na kupno nowiutkiego modelu prostu z salonu. Niektóre banki dają klientowi także  taki wybór jak zakup samochodu używanego. W końcu nie każdy chce nabyć nowe auto, na które go nie stać nawet z korzystnym kredytem. Śmiało więc można kupić tańsze, używane auto w komisie. Ciekawostką w dziedzinie takich kredytów jest również to, że często obejmują one przedłużoną gwarancję na samochód – o szczegółach takich opcji z pewnością wyczerpująco opowie każdemu zainteresowanemu pracownik banku.

  Czy tylko samochód?

  Mimo że kredyt samochodowy wskazuje na to, iż jest przyznawany wyłącznie na samochody, tak naprawdę otrzymać go możemy na różne inne środki transportu. Jeśli zatem nie planujemy kupić samochodu, pieniądze z kredytu możemy przeznaczyć np. na motocykl, skuter, quad czy nawet jacht. Musimy tylko wyszukać model, który nam najbardziej odpowiada, zorientować się w jego cenie, a następnie poszukać takiego banku, który zaoferuje nam najbardziej korzystny kredyt na jego zakup. Po załatwieniu drobnych formalności, będziemy mogli przystąpić do finalizacji transakcji i cieszyć się ze swojego nowego nabytku, który spłacać będziemy w dogodnych ratach przez ustalony czas.

  Jedna odpowiedź do “Wymarzony samochód w zasięgu ręki”

  1. Janek300 pisze:

   Osobiście samochody pożyczam w Panek SA – dobra wypożyczalnia, od dawna nie potrzebuję tak wiele samochodu więc odwykłem od dylematu jakie by tu auto kupić i ile pieniędzy wpakować w kredyt. Pożyczanie raz na jakiś czas jest niezwykle korzystne również ekonomicznie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane