• Menu

  Najczęstsze naprawy w Macbookach

  Apple produkuje świetne laptopy, które mają fanów na całym świecie. Jednak nawet Macbooki się psują. Gigant z Silicon Valley coraz to wypuszcza nowe wersje laptopów, które wcale to nie są mniej usterkowe. Zamierzasz zakupić nowego Macbooka? Albo jesteś ciekaw jakie usterki zdarzają się najczęściej w laptopach Apple? Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

  Macbook

  Czyszczenie klawiatury

  Wydaje się, że jedną z największych zmor właścicieli Macbooków jest klawiatura. Mianowicie od 2015 roku Apple wykorzystuje klawiatury z mechanizmem motylkowym, tzw. butterfly. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania, nowe MacBooki mają znacznie smuklejszy wygląd. Ale laptopy z tego typu klawiaturą zaczęły sprawiać duże problemy już po premierze pierwszego modelu z tym mechanizmem. Przede wszystkim brud i kurz, które osadzały się pod klawiszami klawiatury blokowały działanie przycisków. Dlatego jest to jeden z częstszych problemów, na który skarżą się właściciele MacBooków.

  Wymiana baterii w Macbooku

  Kolejnym problemem użytkowników Macbooków jest długość życia baterii. Wykorzystywane przez Apple akumulatory litowo-jonowe z czasem tracą na żywotności. Ale czym jest właśnie ta żywotność? Śpieszymy z odpowiedzią. Bateria po pewnej ilości ładowań traci swoje pierwotne właściwości. Wydajność baterii stopniowo spada z 100%. Apple gwarantuje, iż bateria po 1000 cykli ładowań będzie posiadała wydajność na poziomie 80%. Kiedy bateria przekracza już tą magiczną barierę 80%, warto zdecydować się na wymianę baterii, aby można było użytkować laptopa przez kolejne lata.

  Czyszczenie MacBooka

  Jeżeli użytkujemy już naszego MacBooka dłuższy czas, możemy zauważyć, iż często się przegrzewa i nie jest już tak wydajny. I niestety potrząsanie laptopem do góry nogami oraz wdmuchiwanie powietrza, nawet sprężonego za dużo nie da. MacBooka należy rozkręcić i dopiero wtedy dokładnie usunąć kurz. A robienie tego samodzielnie wiąże się z naprawdę sporym ryzykiem. Warto powierzyć to zadanie profesjonalistom z dobrego serwisu. Sprawdź na przykład https://iclinica.pl/.

  Zalanie płynem laptopa

  Kolejnym problemem bardzo popularnym wśród użytkowników MacBooków jest dostanie się płynów do środka laptopa. O ile spotkanie MacBooka z wodą nie jest aż tak opłakane w skutkach, to czym innym jest zalanie czymś lepkim. Sok, cola, kawa z cukrem mogą znacznie zaszkodzić MacBookowi. W tym momencie lepiej zaufać specjalistom. Dlatego sprawdź cennik na https://iclinica.pl/profesjonalna-naprawa-macbook-cennik/.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane