• Menu

  Nabywcy apartamentów luksusowych

  luksusowe apartamentyW ciągu ostatnich kilku lat zauważyć można było rozwój rynku nieruchomości z segmentu apartamentów luksusowych, chociaż ich cena znacząco przewyższa koszt nabytku mieszkań wybieranych przez średnio zamożnych kupców. Kto kupuje apartamenty luksusowe i jakimi cechami powinien charakteryzować się lokal z wyższej półki, aby uzyskać to miano?

  Kto kupuje najdroższe mieszkania w Polsce?

  Cena apartamentów luksusowych z całą pewnością przewyższa możliwości finansowe przeciętnie zarabiających Polaków. Zgodnie z analizą przeprowadzoną przez firmę REAS, która zajmuje się badaniem rynku nieruchomości, podstawową grupę nabywców lokali z tego segmentu stanowią osoby w wieku 40-50 lat. Jeśli zaś chodzi o wykonywane przez nie zawody, to najczęściej są to profesjonaliści wysokiej klasy, właściciele oraz członkowie zarządów spółek finansowych, ubezpieczeniowych i bankowych, dużych firm czy kancelarii prawnych.

  Nierzadko na taki zakup decydują się osoby na stałe mieszkające za granicą, a także artyści. Według specjalistów REAS daje się zauważyć od jakiegoś czasu pewien trend, polegający na osiedlaniu się w miastach osób, które dawniej kupowały domy jednorodzinne na jego obrzeżach. Zjawisko to można wytłumaczyć zmieniającymi się potrzebami rodziny – kiedy dzieci dorastają lub wyprowadzają się od rodziców, osoby w wieku 40+ chętniej osiedlają się w pobliżu centrum, aby móc korzystać z miejskiej infrastruktury.

  Warto przy tym wspomnieć, że apartamenty luksusowe nie zawsze służą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych nabywców, chociaż zdecydowana większość kupców wybiera tego typu nieruchomości jako podstawowe miejsce zamieszkania, lub też alternatywę dla wynajmu w miejscu prowadzenia interesów. Oprócz tego nieruchomości z najwyższej półki traktowane są jako bezpieczna inwestycja kapitału.

  Jakie apartamenty wybierają najbogatsi Polacy? 

  Klienci decydujący się na zakup luksusowego apartamentu w cenie sięgającej ponad 20 tys. zł za metr kwadratowy z pewnością mają prawo wymagać najwyższej jakości – zarówno jeśli chodzi o sam projekt, jak i wykończenie mieszkania czy wykorzystane podczas budowy technologie. Oprócz tego niezwykle ważne jest sąsiedztwo i atrakcyjna lokalizacja.

  Niektórzy wybierają centrum stolicy, inni wolą prestiżową i bardziej zaciszną okolicę – doskonałym przykładem są Apartamenty Park Lane w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Łazienkowskiego. Z całą pewnością atrakcyjny adres to jedna z najważniejszych kwestii decydujących o zakupie konkretnej nieruchomości, ale oprócz tego liczą się również udogodnienia niedostępne w budynkach mieszkalnych z segmentu popularnego.

  Należą do nich m. in. wspólna strefa mieszkańców, elegancki hall wejściowy, czy usługi concierge. Cechą wspólną apartamentów luksusowych jest też wielkość – według ekspertów ich powierzchnia jest większa od typowych mieszkań o ok. 20-30%. Nabywcy nieruchomości z najwyższej półki cenią ponadto łatwy dostęp do rozrywek i kultury, stąd tak dużą popularnością cieszą się apartamenty w pobliżu centrum dużych miast.


   

  Osiedle Ventana – inwestycja, która się opłaca

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane