• Menu

  Inwestowanie w nieruchomości w europejskich stolicach

  Inwestowanie w nieruchomości jest złożonym procesem. Apartamenty w stolicach krajów europejskich to łakomy kąsek dla potencjalnych inwestorów. Wszystko dlatego, że ceny nieruchomości w tych miastach rosną z roku na rok.

  Zakup nieruchomości to kapitałochłonna inwestycja – konieczne jest posiadanie sporych oszczędności lub otrzymanie kredytu, za pomocą którego zostanie sfinansowana transakcja. Z drugiej strony nabycie zarówno nieruchomości gruntowych, jak i budynków czy lokali to jedna z pewniejszych inwestycji, opłacalna przede wszystkim w długoterminowej perspektywie. Inwestor orientujący się w rynku nieruchomości, który zdecyduje się nabyć np. luksusowy apartament, może dzięki takiej transakcji zarobić znacznie więcej, niż gdyby założył lokatę bankową.

  Jak zmieniały się ceny nieruchomości w europejskich stolicach?

  Aby zainwestowane w zakup nieruchomości pieniądze przynosiły zyski, trzeba dobrze znać rynek. Ciekawym przykładem jest Polska – ceny nieruchomości gruntowych i lokalowych położonych w Warszawie i pozostałych dużych miastach systematycznie rosną od momentu wejścia kraju do Unii Europejskiej. Trend wzrostowy utrzymuje się od 2006 r., a to oznacza, że potencjalni inwestorzy mają szansę na zarobek. Aby znaleźć dobrą inwestycję, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, ponieważ inwestycje w nieruchomości odznaczają się długookresowym niezrównoważeniem. Ta ogólna reguła dotyczy wszystkich inwestorów nabywających nieruchomości w największych europejskich miastach.

  Warszawa nie jest jedynym miastem, w którym ceny nieruchomości rosną. Podobnie jest w innych europejskich stolicach, np. Paryżu, Lizbonie, Londynie, Kopenhadze czy Rzymie. Analitycy bacznie obserwują rynek nieruchomości europejskich stolic, bo to właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów. W zależności jednak, o których stolicach mowa, trendy wzrostowe utrzymują się na różnych poziomach. Warto wiedzieć, że zainteresowanie nieruchomościami właśnie w takich lokalizacjach nie jest przypadkowe. Prestiżowa lokalizacja zawsze bowiem przyciąga potencjalnych kupców.

  Nie tylko z myślą o późniejszej sprzedaży

  W europejskich stolicach buduje się wiele. W Warszawie realizowanych i gotowych do zamieszkania jest kilka ciekawych luksusowych inwestycji, np. apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4 położony tuż przy Placu Grzybowskim czy N1_Metropolitan Apartments. Nie brakuje również firm, które odnawiają kamienice w prestiżowych lokalizacjach, np. Hoża 50. W praktyce inwestorzy dysponujący sporymi środkami mają duże możliwości i szeroki wybór – znajdzie się coś dla tych, którzy podążają za nowoczesnymi trendami w budownictwie, jak i dla koneserów odrestaurowanych budynków.

  Inwestycja w jedną z nieruchomości w centrum europejskiej stolicy nie zawsze musi być ukierunkowana na późniejszą sprzedaż z zyskiem. Apartament w dobrze skomunikowanej części miasta można wykorzystać również m.in. jako zabezpieczenie dla innych inwestycji. Inwestorów mogą zainteresować także condoinwestycje. To bardzo młody rynek, a posiadanie luksusowego apartamentu w dobrej lokalizacji gwarantuje zarobek.

  Szukasz apartamentów w dobrze skomunikowanych częściach Warszawy? Sprawdź ofertę Cosmopolitan Twarda 4.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane