• Menu

  Monitoring maszyn budowlanych – czy warto?

  Monitoring maszyn budowlanychDo monitoringu firmowych samochodów osobowych lub ciężarowych wielu pracowników już się przyzwyczaiło i uważa to za coś zupełnie normalnego. Jednak monitoring można rozszerzyć również o maszyny budowlane. Czy rzeczywiście warto?

  Eksploatacja maszyn budowlanych jest przeważnie bardzo kosztowna. Tym bardziej warto dbać o ich efektywne wykorzystywanie i o optymalne tankowanie. W obszarze nadzoru i optymalizacji kosztów coraz częściej pomocne bywają nowoczesne systemy monitoringu (np. SATIS). Jak wygląda taki proces? 

  Jak monitorować maszyny budowlane?

  Coraz więcej firm z sektora budowlanego decyduje się objąć monitoringiem nie tylko pojazdy osobowe, ale również maszyny budowlane. O ile w przypadku nadzoru floty samochodów osobowych najczęściej zachodzi potrzeba mierzenia kilometrów służbowych i prywatnych, możliwość szybkiej lokalizacji, zmiany trasy itp., o tyle w maszynach budowlanych przeważnie pojawia się potrzeba monitorowania dodatkowych parametrów i pracy takich pojazdów.

  Monitoring może zostać zamontowany właściwie w każdego rodzaju maszynie budowlanej, od zwykłej koparki po wielkie spycharki czy betonomieszarki. Często w takich maszynach łączy się nie tylko lokalizatory GPS z komputerami pojazdów, ale także montuje się dodatkowe czujniki, które potrafią dostarczać danych bardzo istotnych w przypadku maszyn budowlanych. Takie moduły rozróżniają na przykład, czy maszyna wykonuje pracę fizyczną, czy raczej pracuje na wolnych obrotach, czy maszyna jest załadowana, czy pusta, a zintegrowane z GPS czujniki potrafią nawet określić dokładnie, gdzie urobek został zrzucony z maszyny.

  Monitoring maszyn budowlanych – korzyści

  Monitoring maszyn budowlanych to lepsza nad nimi kontrola i jednocześnie skuteczna kontrola pracy zatrudnionych osób. Monitoring pozwala przekazywać precyzyjne dane na temat zużycia paliwa w maszynach, na temat czasu ich pracy w określonym miejscu. Innowacyjne czujniki identyfikują tankowania i upusty paliwa, a nawet wysyłają do pracodawcy monity o przedłużającym się postoju maszyny budowlanej.

  Zamontowanie monitoringu w maszynach budowlanych pozwala pracodawcy mieć wszystko pod kontrolą. Można rozliczyć faktyczny czas pracy zatrudnionych osób i wyeliminować zbędne przestoje. Monitoring pozwala ograniczyć nadużycia związane z tankowaniem i kradzieżą paliwa, ale także umożliwia optymalizację spalania.

  Monitoring maszyn budowlanych staje się coraz popularniejszy rozwiązaniem w firmach, które chcą z jednej strony podnieść efektywność pracy zatrudnionych osób, elastycznie przydzielać im obowiązki, a z drugiej – chcą optymalizować koszty eksploatacji maszyn. Nowoczesne systemy monitoringu potrafią dostarczyć danych, które bez problemu można wykorzystać w wielu obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa.

  Więcej na: http://www.satisgps.com/zastosowania-biznesowe/maszyny/monitoring-czasu-pracy-maszyn/

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane