• Menu

  Jakie maszyny zakupić do małego warsztatu ślusarskiego?

  Przecinarki tarczoweWłaściciele małych zakładów ślusarskich nie potrzebują wielkich maszyn tnących metal automatycznie. Ilość przeprowadzanych prac tego typu jest zwykle tak niewielka, że zakup dużej przecinarki jest wręcz nieopłacalny.

  Przecinarka ręczna taśmowa

  Najlepszym rozwiązaniem do małych zakładów są przecinarki o zastosowaniu uniwersalnym, które nadają się do cięcia praktycznie każdego materiału. Należy jedynie zmieniać brzeszczot. Jedną z takich maszyn jest Pulldown 160.120G marki Bomar. To niewielkie urządzenie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie maksymalna średnica ciętego materiału nie przekracza 12 cm.

  To dość niewiele, ale czasem wystarcza do prostych, stalowych konstrukcji. Maszyna, która nie pracuje cały czas, nie musi także posiadać pełnej automatyki i sterowania mikrokontrolerem. Polecamy szczególnie model przeznaczony dla zakładów ślusarskich Practix 285.230G. Sterowanie ramieniem przebiega całkowicie za pomocą pracy mięśni. Ta maszyna posiada już możliwość cięcia do średnicy 23 cm i jest już znacznie większa od poprzednio wymienionej.

  Dostawcą maszyn i części zamiennych do zakładów ślusarskich jest firma http://www.bomar-poland.com.pl/

  Przecinarki tarczowe

  Innym rodzajem przecinarek są modele wykorzystujące tarcze tnące, a nie brzeszczoty. Maksymalna średnica cięcia zależy już od rozmiaru użytej w maszynie tarczy. Ten rodzaj urządzeń dobrze sprawdzi się przy cięciu profili aluminiowych, dlatego jest skierowana do warsztatów ślusarskich, które zajmują się głównie taką działalnością. Możemy polecić przecinarkę Bomar AL400, która zawiera już pewne systemy automatyczne. W tym przypadku jest to podnoszenie ramienia. Jeśli te parametry maszyny są zbyt małe, można zdecydować się na model z tej samej serii o numerze 500. To trochę mocniejsze i większe urządzenie, które pracuje także na tarczy tnącej o średnicy zewnętrznej 50 cm.

  Do wygładzenia

  Powstające podczas cięcia zadziory są problematyczne w końcowej konstrukcji. Każdy zakład ślusarski powinien wyposażyć się w szczotkownicę, czyli maszynę wygładzającą. Do niewielkich zastosowań idealna będzie Szczotkownica Basic 200 o wymiarach zbliżonych do sześcianu o bokach 35 cm. Powierzchnia wygładzająca wynosi 80cm2, dzięki czemu nada się do niewielkich przedmiotów.  Dla osób bardziej wymagających szczotkownica może stanowić wolno stojącą maszynę, której powierzchnia wygładzająca wynosi aż 450 cm2. Takie urządzenie zapewni idealną gładkość materiału. Jeśli więc zależy Ci na doskonałej jakości wyrabianych przez Ciebie konstrukcji, taka maszyna będzie niezastąpiona.

  Posiadanie warsztatu ślusarskiego wiąże się z koniecznością posiadania wielu maszyn, które wspomogą codzienną pracę. Ważne jest, by wybrać urządzenia zgodnie z własnym zapotrzebowaniem, które są jednocześnie najlepsze i korzystne cenowo.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane