• Menu

  Lubisz mieć wszystko pod kontrolą? Wybierz właściwy kalendarz

  Nawet tym, którzy mają najlepszą pamięć, zdarza się czegoś zapomnieć. Dlatego tak ważne jest, aby mieć kalendarz, który pozwoli zaplanować i wykonać wszystkie założenia o czasie. Jedni wolą technologię, inni stawiają na znane od lat analogowe rozwiązania. Tak naprawdę to bez znaczenia, co wybierzemy. Ważne, aby spełniało wszystkie nasze oczekiwania.

  kalendarz

  Wszystko w jednym urządzeniu

  Czy ktoś pamięta jeszcze palmtopy? Były to pierwsze spopularyzowane elektroniczne organizery, z których chętnie korzystali biznesmeni czy kadry zarządzające w dużych firmach. Był to początek miniaturyzacji kalendarzy. Dziś wszyscy mamy w swoich kieszeniach i torebkach tego rodzaju rozwiązanie. Smartphone’y. Teraz to one są centrum naszego życia, to w nich mamy zapisane wszystkie najważniejsze informacje.

  Wygoda, którą oferują, sprawiła że uzależniliśmy się od technologii. Zwłaszcza teraz, kiedy doszły np. smartwatche. Wszystkie nasze urządzenia możemy sparować – telefon może być w daleko od nas, a i tak zobaczymy wszystkie powiadomienia, które wyskoczą na naszym nadgarstku. Do tego dochodzi chmura, w której możemy przechowywać niemal nieograniczone ilości informacji. Wszystko po to, aby w dowolnej chwili i dowolnym miejscu mieć dostęp do wszystkich danych, dokumentów czy terminów.

  Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób rezygnuje z dawnych form, jak kalendarze. Tak jest im po prostu wygodniej. O niczym nie trzeba pamiętać, nigdzie nie trzeba zaglądać – każde urządzenie poinformuje nas o wszystkim z odpowiednim wyprzedzeniem.

  Żółto wszędzie!

  Kiedy pojawiły się na rynku, świat oszalał. W końcu można było w widocznym miejscu przypiąć każdą ważną informację. Żółte karteczki samoprzylepne, tzw. postity. Do dziś wiele osób chętnie z nich korzysta. Ale też trudno się dziwić – są po prostu wygodne.

  Można je przylepić dosłownie wszędzie. Na szafie, na lodówce, na kalendarzu, na oknie, w samochodzie. Wszędzie tam, gdzie często jesteśmy albo gdzie zerkamy. W ten sposób nic nam nie umknie.

  Postity są chętnie wykorzystywane w biurach, ponieważ można na nich przekazywać różnego rodzaju informacje. Dla przykładu – przygotowujemy umowę albo konspekt i nie chcemy po nich kreślić. Wszystkie uwagi można zapisać na żółtej karteczce i przykleić ją w odpowiednim miejscu na kartce.

  W starym, dobrym stylu

  Wspomniana wyżej elektronika wcale nie wyparła z rynku kalendarzy książkowych. Wciąż bardzo wiele osób chętnie z nich korzysta. Oczywiście, nie tak jak kiedyś, gdy niemal każdy planował całe swoje życie w takim notesie, ale cały czas cieszą się sporym powodzeniem. Korzystają z nich osoby, które po prostu lubią mieć coś zapisane. Z kartki papieru nic nie zginie – to właśnie tutaj upatrują wyższości nad techniką. Poza tym dużo trudniej jest ukraść dane – nie ma tu żadnego wirtualnego dysku z hasłem.

  Druk kalendarzy pozwala na wybór gotowego modelu lub stworzenie własnego, skrojonego według potrzeb. Możemy wybrać format oraz to, co ma się znaleźć w środku – od układu stron, przez informacje uzupełniające (np. imieniny i święta), aż po strefy czasowe, mapy czy fazy księżyca. Wszystko, czego potrzebujemy, możemy znaleźć właśnie w takim kalendarzu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane