• Menu

  Łóżka – jak zapewnić sobie królewski wypoczynek?

  Łóżka, centrum naszych sypialni, to temat zasługujący na solidną porcję uwagi. Choć jeszcze do niedawna, ze względu na oszczędność miejsca i środków, bardzo chętnie zastępowano je sofami, wersalkami i kanapami, to, na całe szczęście, meble te powoli odzyskują należne im miejsce.

  Za taki stan rzeczy odpowiada rosnąca popularność zdrowego stylu życia oraz świadomość zagadnień związanych z higieną snu. Ponadto, dzięki temu, że na rynku pojawiła się szeroka gama interesujących modeli, łóżka przestały być koniecznym, aczkolwiek nudnym elementem wystroju. Teraz królują w naszych sypialniach determinując ich styl i charakter.

  Nowoczesne łóżka

  Łóżka i meble wypoczynkowe – oczywisty wybór

  Meble wypoczynkowe zawdzięczają swój sukces względom czysto pragmatycznym. Dzięki nim o poranku sypialnię bardzo łatwo można transformować w pokój dzienny lub salon, zyskując tym samym dodatkowe miejsce. Niestety jednak, sofa czy kanapa nigdy nie dorówna pod względem wygody klasycznemu materacowi, a co więcej, po dłuższym okresie użytkowania może stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Ze względu na te kwestie nie powinniśmy w żadnym wypadku rezygnować z łóżka na rzecz nawet najlepszej klasy wersalki. Zwłaszcza, że obecnie projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych modeli, które poza najwyższej jakości snem, posiadają też szeroką gamę udogodnień.

  Łóżka – więcej niż meble do spania

  Nowoczesne łóżka to coś więcej niż modny design. Z punktu widzenia snu, ich najważniejszym elementem jest stelaż – najlepiej żeby był wygodny i regulowany, co pozwoli na optymalne dostosowanie mebla do indywidualnych potrzeb i rodzaju wybranego materaca. Na tym jednak nie koniec! Najlepsze łóżka wzbogacone są o dodatkowe zagłówki, podparcia, wysięgniki, blaty, półki i skrytki, co poza snem, umożliwia wygodną pracę, jedzenie, czytanie, pisanie czy oglądanie telewizji. Krótko mówiąc, mogą być łatwo zamienione w rodzaj sofy.

  Łóżka – jak je wybrać?

  Łóżka kupuje się na lata, dlatego warto poświęcić związanym z nimi zagadnieniom wystarczająco dużo czasu i całą sprawę potraktować jako inwestycję. Przede wszystkim, jak radzi konsultant sklepu Materace dla Ciebie, meble te powinny być dobrane pod kątem najwyższej śpiącej w nich osoby – wzrost danego użytkownika plus dodatkowe 20 cm. Z kolei minimalna szerokość łóżka dla dwóch osób wynosi 140 cm, przy czym aby wypoczynek był naprawdę wygodny, lepiej wybrać model o szerokości 160 cm, a nawet 200 cm. Niemniej ważne jest też ustawienie łóżka. Dla zapewnienia sobie najwyższego komfortu, również psychicznego, powinniśmy ustawić je wezgłowiem do ściany, tak, aby leżąc, móc obserwować drzwi.

  Sypialnia – oaza spokoju

  Na koniec warto zaznaczyć, że sypialnia to miejsce wypoczynku i wyciszenia, dlatego warto zawczasu zadbać o wykreowanie w nim łagodnego, przytulnego klimatu. Takiemu nastrojowi sprzyjają jasne, stonowane barwy i zrównoważone dodatki. Jeżeli jednak ktoś lubi bardziej wyraziste wnętrza, doskonałym rozwiązaniem będzie pomalowanie jednej ze ścian na ostrzejszy kolor lub ustawienie kilku oryginalnych dodatków.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane