• Menu

  Jak wybrać materac pod kątem twardości?

  Z pozoru może wydawać się, że bardzo miękkie materace są najlepsze, ponieważ oferują nam maksymalną wygodę. Jest to jednak błędne założenie. Wybierając materace 100×200 musimy wziąć pod uwagę nie tylko indywidualne preferencje, ale również wagę naszego ciała. Nieco twardsze materace często są również doradzane osobom ciepiącym na bóle kręgosłupa. Jak wybrać optymalną twardość materaca?

  materac

  Czterostopniowa skala twardości materacy

  Dostępne w sprzedaży materace 100×200 posiadają czterostopniową skalę twardości. Wraz ze wzrostem skali rośnie również twardość materaca. Kluczowym czynnikiem jest masa naszego ciała. Najbardziej miękkie materace piankowe H1 zaleca się osobom o wadze do 60 kg. Materace H2 są optymalne dla osób ważących od 60 do 80 kg. Materace kieszeniowe o twardości H3 można stosować w przedziale 80-110 kg. Jeśli masa ciała przekracza 110 kg, warto postawić na bardzo twardy materac z oznaczeniem H4. Jeśli potrzebujesz porady zobacz jaki materac wybrać

  Jak wybrać optymalne wypełnienie materaca?

  W przypadku materacy H1, H2 oraz H3 wybór jest niemalże nieograniczony. Możemy wybrać zarówno materace lateksowe, piankowe, jak również sprężynowe. W przypadku produktów H4 należy odrzucić materace bonellowe. Jeśli chcemy zostać przy kieszeniach, wybierzmy materace kieszeniowe multipocket odznaczające się lepszą sprężystością punktową. Materac 100×200 jest dedykowany do łózek pojedynczych. Optymalnym wyborem będą tutaj nowoczesne i wygodne materace piankowe dostępne we wszystkich skalach twardości.

  Wygodne i bezpieczne materace 100×200

  Pamiętajmy, że twardość materaca to niezwykle istotna kwestia, która decyduje nie tylko o komforcie naszego snu, ale również o bezpieczeństwie. Prawidłowo dobrane materace 100×200 gwarantują właściwe podparcie kręgosłupa, zwłaszcza na odcinku lędźwiowym. Istnieje prosty sposób na sprawdzenie czy twardość jest właściwa. Wystarczy położyć się na materacu i spróbować włożyć dłoń pod odcinek lędźwiowy. W tej czynności powinien pojawić się delikatny opór.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane