• Menu

  Lokata w banku – jak wybrać najlepszą?

  Mimo rekordowo niskiego oprocentowania, lokata w banku nadal pozostaje produktem chętnie wybieranym przez wielu Polaków. Co prawda już od dawna nie można liczyć na spektakularne zyski, jednak daje ona także inne korzyści. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze lokaty – po to, aby zyskać jak najwięcej.

  Wybór przypadkowej lokaty w banku może sporo kosztować, tj. nie pozwoli na wypracowanie właściwie żadnych zysków. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie porównać dostępne oferty.

  lokata w banku

  Najlepsza lokata w banku – na co zwrócić uwagę?

  Wysokie oprocentowanie to zaledwie jeden z czynników determinujących wybór lokaty w bankowej. Należy zwrócić uwagę na wiele innych kwestii, które decydują o przewadze jednego produktu nad pozostałymi.

  • Oprocentowanie

  Oprocentowanie przekłada się bezpośrednio na wysokość możliwych do wypracowania zysków. Im jest ono wyższe, tym bank nalicza większe odsetki.

  Przykładowo, Lokata Plus na 12 miesięcy dostępna w Toyota Banku charakteryzuje się oprocentowaniem aż 0,8% w skali roku!

  • Czas trwania umowy

  Lokata w banku może trwać zaledwie jeden miesiąc albo nawet 36 miesięcy. Z reguły produkty długoterminowe wyróżniają się wyższym oprocentowaniem – często nawet dwukrotnie wyższym w porównaniu z lokatą krótkoterminową.

  Pamiętaj jednak, że najlepsza lokata bankowa to taka, która jest optymalnie dopasowana do twoich oczekiwań. Czas trwania umowy powinien być uzależniony od twoich planowanych inwestycji i zaplecza finansowego. Jeśli dysponujesz pokaźną poduszką finansową, możesz pozwolić sobie na zamrożenie środków nawet na kilka lat.

  • Niska minimalna kwota depozytu

  Niektóre produkty nie są dostępne dla wielu osób z powodu zbyt wysokiej minimalnej kwoty depozytu. Zwróć zatem uwagę na lokatę z niską kwotą minimalną, np. 2000 zł.

  • Liczba możliwych do założenia lokat

  Jeśli lokata jest dość wysoko oprocentowana, banki nakładają pewne limity. Jednym z nich jest liczba możliwych do uruchomienia produktów – zwykle jeden klient może założyć jedną lokatę.

  Od tej reguły są jednak wyjątki – wspomniana wcześniej Lokata Plus z oferty Toyota Banku daje możliwość założenia nawet 10 lokat jednocześnie. Pozwala to na zwiększenie zysków – zwłaszcza, gdy produkt jest dość wysoko oprocentowany.

  Lokata w banku – czy to się opłaca?

  Nawet promocyjne oprocentowanie lokat jest niższe niż jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z tego typu produktów bankowych. Warto bowiem pamiętać, że lokata w banku:

  • daje gwarancję zysków,
  • zapewnia bezpieczeństwo zdeponowanym środkom,
  • zwiększa motywację do oszczędzania.

  Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie stracisz wpłaconych pieniędzy, a bank zwróci kapitał powiększony o odsetki, załóż lokatę. Formalności dopełnisz bez wychodzenia z domu – wniosek można złożyć online za pośrednictwem strony www banku.

  Jedna odpowiedź do “Lokata w banku – jak wybrać najlepszą?”

  1. Dorotka Dus pisze:

   Dziś lokaty to dobre dla Kur – dla lisów inwestowanie w kryptowaluty

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane