• Menu

  LEK-AM stawia na innowacje

  Wojciech Pomarański, prezes Polskiej Agencji Przedsiębiorczości i Danuta Hanna Jakubowska, PR Manager LEK-AM

  Innowacyjność, wysoka jakość produktów i aktywna polityka CSR – to znak rozpoznawczy polskiej firmy farmaceutycznej LEK-AM, która z powodzeniem od ponad szesnastu lat buduje swoją pozycję na trudnym rynku medykamentów

  Firma od początku działalności prowadziła prace w zakresie technologii postaci leku oraz analityki farmaceutycznej. Jednym z najważniejszych celów działalności LEK-AM jest stały rozwój i dostarczanie pacjentom nowoczesnych leków generycznych w przystępnej cenie. W celu wprowadzania innowacyjnych rozwiązań prowadzone są badania nad nowoczesnymi formami o modyfikowanym uwalnianiu, innowacyjnym sposobie podania, dotyczące nowoczesnych opakowań, a także nad rozwiązaniami prowadzącymi do obniżania kosztów wytwarzania w rutynowej produkcji.

  W ostatnich latach w Dziale Badań i Rozwoju dokonano znaczącej reorganizacji, polegającej zarówno na przeniesieniu całego Działu do nowoczesnych pomieszczeń, na zwiększeniu ilości wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów (w całej firmie pracuje już ponad 500 osób) oraz na inwestycjach w najnowszej generacji sprzęt analityczny i technologiczny. Firma w szerokim zakresie współpracuje również z krajowymi uniwersytetami, instytutami i placówkami naukowymi oraz światowymi ekspertami w dziedzinie farmacji.

  W ramach strategii budowania „produktów przyszłości”, firma LEK-AM dba nie tylko o jakość produkcji i zakładu, ale również uczestniczy w międzynarodowych wydarzeniach poświęconych najnowszym technologiom, dzieląc się przy tym swoją wiedzą, pomysłami i zdobywając prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Jej marka w świecie farmacji staje się już symbolem sukcesu.

   Polska Nagroda Innowacyjności

  W październiku, w Lublinie odbył się IV Polski Kongres Przedsiębiorczości, na którym nie mogło zabraknąć firmy LEK-AM. Najważniejszym celem kongresu było stworzenie forum do rozmów o przyszłości polskiej gospodarki, centrum wymiany myśli i poglądów dla polskich przedsiębiorców, naukowców i polityków.

  Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta Gala, podczas której najprężniejsze polskie firmy i instytucje zostały uhonorowane nagrodami przyznawanymi przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. Wśród nagrodzonych firm po raz drugi Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM otrzymało statuetkę Polskiej Nagrody Innowacyjności.

  – Wnikliwa analiza rynku, prowadzona przez Polską Agencję Przedsiębiorczości, pozwala na wysnucie wniosku, że bez efektywnej współpracy świata nauki, biznesu oraz samorządów polska gospodarka nie będzie miała możliwości rozwoju. Nie bez znaczenia jest również rola instytucji pośredniczących w przekazywaniu środków z Unii Europejskiej, takich jak Narodowe Centrum Badań i Rozwoju czy Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, które stymulują rozwój oraz postęp technologiczny polskich firm i przedsiębiorstw, skupionych wokół innowacyjnych działań na rzecz polskiej gospodarki. Dlatego tak ważne jest wyróżnianie i nagradzanie firm z polskim kapitałem, takich jak Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM – powiedział, wręczając statuetkę, prezes Wojciech Pomarański z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

  Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju

  Arkadiusz Hejduk, dyrektor Działu Badań i Rozwoju oraz Danuta Hanna Jakubowska, PR manager

  Także w październiku przedstawiciele firmy uczestniczyli w Forum Inteligentnego Rozwoju, które odbyło się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jesionce k. Rzeszowa. W tym ogólnopolskim spotkaniu biznesowo-naukowo-samorządowym, pod patronatem redakcji „Puls Biznesu”, LEK-AM reprezentowali Arkadiusz Hejduk, dyrektor Działu Badań i Rozwoju oraz Danuta Hanna Jakubowska, PR manager.

  Podczas forum dyskutowano o możliwości budowania synergii pomiędzy nauką, biznesem i samorządem. W trakcie panelu poświęconego rozwojowi branży medycznej i farmaceutycznej omówiono najnowsze trendy, a także kierunki innowacji.

  Swoją prezentację przedstawił Arkadiusz Hejduk. Dotyczyła ona doświadczeń, jakie firma zgromadziła na przestrzeni ostatnich lat we współpracy z jednostkami naukowymi. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko uczestników panelu, ale także przedstawicieli NCBiR oraz PARP.

  Na zakończenie forum odbyła się uroczysta gala, na której wręczono Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2016 dla najbardziej innowacyjnych firm. Firma LEK-AM znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów w kategorii Innowacyjna Firma za opracowanie szeregu technologii otrzymywania innowacyjnych produktów leczniczych. Nagrodę odebrał dyrektor Arkadiusz Hejduk. Należy podkreślić, że to właśnie prace prowadzone przez jego zespół przyczyniają się do postrzegania firmy LEK-AM jako innowacyjnej.

  Symbol Innowacji 2016

  Podczas gali „Symbol Innowacji” firmę reprezentowała Anna Kilijan, starszy specjalista, przedstawiciel Medyczny ZPM7

  Z kolei 23 listopada 2016 r. w historycznych wnętrzach katowickiego pięciogwiazdkowego hotelu „Monopol” na dorocznej gali wręczenia nagród programu Symbol 2016 Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o. otrzymało prestiżową nagrodę „Symbol Innowacji 2016”. Kapituła programu doceniła starania firmy w kierunku innowacyjności i nieustające dążenia przedsiębiorstwa z polskim kapitałem ku dalszemu rozwojowi.

  Tym samym LEK-AM znalazł się w gronie laureatów, które, choć różnią się potencjałem ekonomicznym, wielkością załóg, sposobami i siłą oddziaływania na rzeczywistość, to ich wspólnym mianownikiem jest nowatorski stosunek do realizowanych zadań, znakomita organizacja pracy i dbałość o wysokie standardy funkcjonowania.

  Od sześciu lat redakcja „Monitora Rynkowego” w „Dzienniku Gazecie Prawne”, a od dwóch lat także „Monitora Biznesu” w „Rzeczpospolitej” wyróżnia Symbolami najbardziej twórcze, dynamiczne podmioty, funkcjonujące w różnych sferach życia publicznego począwszy od świata nauki, poprzez gospodarkę, medycynę, na szeroko pojętych usługach kończąc. Taką innowacyjną firmą jest bez wątpienia Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM – ukierunkowane na rozwój, bezpieczeństwo i społeczeństwo.

  W planach dwa projekty

  Najbliższe plany firmy również oscylują wokół tematyki innowacyjności. Prezes firmy LEK-AM, Andrzej Wyrzykowski, zapytany o najbliższą przyszłość przedsiębiorstwa, tłumaczy: „Nie o wszystkim mogę mówić, ale już niedługo rozpoczynamy dwa duże projekty we współpracy z Wyższą Szkołą Medyczną w Białymstoku oraz Polską Akademią Nauk. Planujemy także kooperację z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. To dla nas bardzo ważne przedsięwzięcia, które bezpośrednio wiążą się z naszym udziałem w programie rozwoju innowacyjnej postaci leku”.

  www.lekam.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane