• Menu

  LEK-AM laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności

  Od lewej: Arkadiusz Hejduk, dyrektor ds. badań i rozwoju PF LEK-AM, Danuta H. Jakubowska, PR Manager LEK-AM, Wojciech Pomarański, prezes Polskiej Agencji Przedsiębiorczości

  W dniach 24–25 września 2018 r. w Poznaniu się spotkało ponad tysiąc przedsiębiorców, naukowców i samorządowców z całego kraju, w tym przedstawiciele nagrodzonego podczas wydarzenia Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego LEK-AM.

  Polski Kongres Przedsiębiorczości to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń biznesowo-gospodarczych w Polsce. Motywem przewodnim tegorocznej, IV edycji Kongresu była nowoczesna gospodarka jako kapitał dla przyszłości.

  Polski Kongres Przedsiębiorczości

  Podczas blisko 30 paneli dyskusyjnych zostały poruszone najbardziej aktualne tematy z punktu widzenia polskiej gospodarki. Dyskutowano o możliwości budowania synergii pomiędzy nauką, biznesem i samorządem. Firma LEK-AM została zaproszona do udziału w debacie na temat innowacji jako katalizatora rozwoju. Uczestnicy poruszyli zagadnienia dotyczące m.in. relacji biznesu i nauki.

  – Od lat zauważamy potencjał współpracy z krajowymi uniwersytetami, instytutami i placówkami naukowymi oraz światowymi ekspertami w dziedzinie farmacji. Relacje z instytucjami naukowymi są dla nas niezwykle ważne. Dzięki temu rozwijamy się i wymieniamy doświadczeniami. Opracowanie produktu leczniczego jest procesem  interdyscyplinarnym, wymaga wiedzy zarówno z chemii, farmacji, medycyny, jak i techniki. Dlatego też od lat współpracujemy z wieloma instytucjami naukowymi, realizując wspólne cel , wzajemnie się inspirując – powiedział Arkadiusz Hejduk, dyrektor ds. badań i rozwoju w Przedsiębiorstwie Farmaceutycznym LEK-AM Sp. z o.o.

  Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta gala, podczas której najprężniejsze polskie firmy i instytucje zostały uhonorowane nagrodami przyznawanymi przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. Wśród nagrodzonych firm po raz czwarty znalazło się Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM.

  – Jesteśmy bardzo dumni z tego, że po raz kolejny zauważono nasze działania i otrzymaliśmy statuetkę Polskiej Nagrody Innowacyjności. Ponadto, wzięliśmy udział w panelu dyskusyjnym o sukcesach polskich firm na rynku globalnym. Podczas wystąpienia mogliśmy opowiedzieć o naszych osiągnięciach na trudnym runku farmaceutycznym. Cieszymy się, że mogliśmy opowiedzieć o naszych osiągnięciach chociaż jesteśmy młodą, mającą dopiero 18 lat firmą. Z naszej perspektywy kluczem do sukcesu jest systematyczne i konsekwentne dążenie do wybranego celu. Oprócz tego niezwykle ważną rzeczą jest kapitał, bo bez tego żadne marzenie nie zostanie spełnione –  Danuta Hanna Jakubowska, PR Manager Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego LEK-AM.

  Od lewej: Anna Biszkowiecka, redaktor naczelna „Forum Biznesu”, Danuta Hanna Jakubowska, PR Manager w LEK-AM, Joanna Chrustek

  Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności

  Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM jest laureatem Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności. Statuetkę na ręce Danuty H. Jakubowskiej, PR Manager, wręczono firmie 26 października w Hotelu Monopol w Katowicach podczas V Europejskiego Forum Jakości i Innowacyjności.

  Wydarzenie stanowi forum wymiany myśli i poglądów, okazję do pozyskania wiedzy i informacji dotyczących poszczególnych branż oraz istotnych aspektów prowadzenia biznesu w Polsce.

  Skierowane jest do środowiska biznesowego, naukowego i samorządowego, jak również wszystkich zainteresowanych problematyką zarządzania jakością, efektywnością wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach oraz biznesem społecznie odpowiedzialnym. Wśród zaproszonych gości znaleźli się zarówno przedstawiciele firm, jak i samorządów oraz jednostek naukowych.

  Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności było jednocześnie zwieńczeniem tegorocznych edycji Programów Najwyższa Jakość Quality International oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności. W obu programach firma LEK-AM została nagrodzona. Najwyższą Jakość Quality International w kategorii Produkt otrzymał suplement diety dla mężczyzn Prostaceum. Odbierająca dyplom i medal Danuta Hanna Jakubowska zachęcała obecnych na sali przedsiębiorców do badań i profilaktyki, szczególnie będących w grupie ryzyka mężczyzn po 40. r.ż.

  Danuta H. Jakubowska, PR Manager LEK-AMu, Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP” oraz piosenkarka Danuta Stankiewicz

  Statuetka VIP-a

  6. gala organizowana przez magazyn VIP zgromadziła w warszawskim Hotelu Sheraton w piątkowy wieczór 28 września śmietankę polskiego biznesu oraz znakomite osobowości świata kultury. Laureaci odebrali statuetki będące wyrazem uznania dla ich osiągnięć i dorobku, udowadniając, że biznes i kultura wspaniale się uzupełniają. Brawurowo prowadzący galę dziennikarze Monika Zamachowska i Michał Olszański również zostali nagrodzeni pięknymi statuetkami.

  Jako pierwsi laury odebrali zwycięzcy w kategorii VIP Biznesu 2018, czyli ci, którzy stworzyli doskonale prosperujące przedsiębiorstwa, lub ci, którzy efektywnie zarządzają firmami, kierując się zasadami etyki i rzetelnością.

  Odrębną grupę wyróżniających się menedżerów i firm stanowią wyróżnieni w kategorii VIP w Ochronie Zdrowia 2018. Ten tytuł przypadł trzem menedżerom i trzem firmom, w tej kategorii podwójną statuetkę Firma VIP-a otrzymało Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o. (nagrodę odebrała Danuta Jakubowska, PR Manager firmy).

  Akcje społeczne w szczytnym celu

  Od lewej: Marek Brzeziński, korespondent Polskiego Radia w Paryżu, Dariusz Bereska, aktor z Teatru Polskiego we Wrocławiu, Agnieszka Ostrowska, przedstawicielka medyczna ZPM3 LEK-AM oraz członek jury prof. Jan Mazur z Lublina

  Firma LEK-AM  od ośmiu lat wspiera Program Społeczny Mistrz Mowy Polskiej, którego XVIII Gala Finałowa odbyła się 24 września w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Decyzją jurorów tytuł „Mistrza Mowy Polskiej” oraz statuetka słonecznika trafiły do rąk czterech osób. Były to: Halina Frąckowiak, dziennikarze TVN: Grzegorz Kajdanowicz i Grzegorz Markowski, Mikołaj Pietraszak-Dmowski oraz rolnik, zarządca spółki „Majątek Rogalin” Sp. z o.o. W głosowaniu publiczności największą ilość głosów miała Katarzyna Stoparczyk, autorka i prowadząca audycje dla dzieci na antenie Polskiego Radia. Otrzymała  miano Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi. Tytuł „Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej” trafił do Poradni Językowej PWN, a największe uznanie publiczności w głosowaniu ogólnopolskim i tytuł „Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi” zdobył Zespół Szkół Ogólnokształcących w Śremie. Przedstawiciele firmy LEK-AM często są obecni na odbywających się w różnych miastach Polski galach finałowych. Tak było i w tym roku.

  Miesiąc później, 24 października, także w Poznaniu, odbył się niecodzienny wernisaż zdjęć autorstwa artysty, fotografika i twórcy kultury polskiej Sebastiana Skalskiego. Na konferencji prasowej i uroczystym wernisażu wystawy fotografii  pod wspólnym tytułem „Polki mają głos – 100 Polek na 100 lat praw wyborczych” z udziałem autora i Polek 100-lecia. Firma LEK-AM jako jeden z partnerów tego wydarzenia otrzymała od organizatorów statuetkę i specjalne podziękowania dla zarządu. Zainteresowani mogą obejrzeć fotografie w Alei Artystów w CH Posnania. Wystawa czynna będzie 6 miesięcy do kwietnia 2019 r.

  Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne miało swój udział w Organizacji Wieczoru Akademii Dobrego Stylu organizowanego przez Klub Integracji Europejskiej. Każdorazowo ważną częścią Gali są akcje charytatywne. Dochód z organizowanej w trakcie wydarzenia loterii fantowej, gdzie były do wygrania zestawy suplementów diety produkowanych przez LEK-AM,  został przekazany na Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych.

  Podczas uroczystego wieczoru prezes Krzysztof Jończyk wręczył statuetki członkowskie nowym Członkom Klubu Integracji Europejskiej. Przyznano również tytuły Lidera Przedsiębiorczości. Za wsparcie i zaangażowanie w organizację tej pięknej, jubileuszowej Gali uhonorowano tytułami Ambasadora Akademii Dobrego Stylu sponsorów gali, a wśród nich Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM.

   

  Opisy zdjęć:

   

  1. Statuetkę srebrnego Ambasadora odebrała w imieniu zarządu firmy Danuta Hanna Jakubowska , PR Manager, tu wraz z uhonorowaną nagrodą Gracji Aneta Kręglicką

   

  1. Opis zdjęcia: od lewej: Anna Biszkowiecka, redaktor naczelna „Forum Biznesu”, Danuta Hanna Jakubowska, PR Manager w LEK-AM, Joanna Chrustek

  Autor zdjęcia Piotr Gajek

   

  1. Od lewej: Danuta H. Jakubowska, PR Manager LEK-AMu, Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP” oraz piosenkarka Danuta Stankiewicz

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane