• Menu

  LED-y w akwarium – najlepsze oświetlenie dla akwarium

  Oświetlenie ledowe do akwarium to jedno z popularniejszych rozwiązań do oświetlania zbiorników, dostępnych na rynku. Żarówki LED posiadają wiele zalet, które wyróżniają je wśród innych świetlówek, a o tych zaletach dowiesz się właśnie z tego artykułu. Oto kilka powodów, dla których wybór żarówek LED do akwarium jest tym właściwym.

  Oświetlenie ledowe do akwarium

  Oszczędności

  Świetlówki LED są bardzo wydajnym oświetleniem, które może z powodzeniem działać przez nawet kilka lat. Ceny oświetlenia ledowego są wyższe, niż ceny świetlówek tradycyjnych, jednak LED-y opłacają się w dłuższej perspektywie – są energooszczędne, więc możemy zaoszczędzić na rachunkach za energię. Oświetlenie LED-owe jest zatem dużo bardziej opłacalnym wyborem.

  Bezpieczeństwo

  LED-y nie nagrzewają się podczas działania, tak jak dzieje się w przypadku innych żarówek, a to sprawia, że oświetlenie LED-owe nie nagrzewa górnych warstw wody. Zapewnia to bezpieczeństwo rybkom i nie zaburza parametrów wody, dzięki czemu możemy precyzyjnie kontrolować warunki panujące w naszym zbiorniku.

  Oświetlenie ledowe do akwarium

  Oświetlenie akwariowe AquaLighter 2 od akwarystyczny24.pl

  Dodatkowo, ważną zaletą świetlówek LED jest również fakt, że przy końcu czasu eksploatacji, oświetlenie stopniowo wytraca intensywność, co daje nam czas na wymianę oświetlenia. W przypadku innych rozwiązań, żarówki gasną nagle, jednak gdy zdecydujemy się na LED-y, nie ryzykujemy, że nasze akwarium zostanie bez oświetlenia.

  Jakie oświetlenie LED znajdziemy na rynku?

  W sklepach akwarystycznych znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju świetlówek LED. Dostępne są świetlówki w wielu różnych rozmiarach, świecące światłem ciepłym, neutralnym czy zimnym. Takie oświetlenie może być oświetleniem głównym w naszym akwarium lub oświetleniem dodatkowym.

  W sklepach akwarystycznych znajdziemy także świetlówki LED RGB, które są oświetleniem nocnym. Charakteryzują się tym, że świecą w różnych kolorach. Znajdziemy LED-y świecące na zielono, czerwono czy niebiesko, co daje niesamowity efekt wizualny w nocy. Dzięki temu, możemy podziwiać nasze akwarium nawet po zmroku.

   

  Dobre oświetlenie w akwarium to sprawa kluczowa. Żeby zwierzęta i rośliny mogły się dobrze rozwijać, a żeby nie nabawić się problemu z glonami, musimy zakupić dobre oświetlenie. I właśnie dlatego, warto wybrać oświetlenie LED-owe, które jest wyjątkowo wydajne, energooszczędne i bezpieczne w każdym akwarium.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane